فرمانده کل ارتش پیام تسلیت صادر کرد

پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الَّذِینَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کَأَنَّهُمْ بُنْیَانٌ مَرْصُوصٌ

بار دیگر با عروج مردی از صفوف مجاهدان راه خدا به آسمان، خاطرات ناب سالهای دفاع مقدس احیا شد.

 نام امیر سرافراز ارتش اسلام، فرزند ایران، سرتیپ دوم جانباز غضنفر آذرفر، با فتح ارتفاعات حاج عمران در عملیات پیروز کربلای ۷ عجین شده است.

مرحوم امیر آذرفر از شمار اسوه های شجاعت، غیرت، وطن دوستی و افتخار ایران و ایرانی است که در طول زندگی سربازی و سالهای جنگ تحمیلی وفرماندهی بر لشکرهای اقتدار آفرین ارتش، نقش بسزایی در دفاع از کشور داشت.

انسانی مومن و وارسته و مدیری شایسته و توانمند در اجرای ماموریت های دشوار که با ایمان به حقانیت دفاع مشروع و حفظ هویت و تمامیت ارضی ایران سربلند اسلامی در دوران دفاع مقدس، هم رکاب با شهید عزیز سپهبد علی صیاد شیرازی، حماسه ها آفرید.

ملت شریفمان، طراحی و فرماندهی موثر و روحیه بخش آن قهرمان سالهای جنگ تحمیلی در عملیات کربلای ۷ و آزادسازی ارتفاعات شمالغرب در شرایط بسیار دشوار جوی را فراموش نخواهد کرد.

امیر آذر فر با وجود دانش بالای نظامی و فرماندهیِ مقتدرانه، الگویی از تواضع و فروتنی بود و موفقیت های خود را مرهون وجود گرانمایه و همراهی سربازان، درجه داران و افسران هم رزم خود می دانست.

عروج آن فرمانده رشید ارتش جمهوری اسلامی ایران را به محضر فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای عزیز، پیشکسوتان عرصه جهاد بویژه خانواده صبور آن مرحوم و مردم قدرشناس ایران و خطه قهرمان خیز لرستان تسلیت عرض می کنم و رجای واثق دارم با لطف خدای عادل، ماوا در بهشت برین، پاداش مجاهدت های آن رزمنده و فرمانده مخلص خواهد بود.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش نیز با صدور پیامی، درگذشت امیر سرتیپ‌ دوم غضنفر آذرفر،  را تسلیت گفت.

متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«و بشر الصابرین ألَّذین إذا أصابتهم مصیبه قالوا إنا للّه و إنا إلیه راجعون» (بقره/۱۵۶)

خبر درگذشت ناگهانی و عروج آسمانی مرد حماسه‌‌ساز سال‌های دفاع مقدس، سرباز ارتش اسلام و مجاهد نستوه، امیر سرتیپ دوم آذرفر، موجب تأسف و تألم خاطر همگان در نیروی زمینی ارتش شد.

مرحوم امیر سرتیپ دوم غضنفر آذرفر قهرمانی ایثارگر و رزمنده‌ای مخلص بود که جراحات و صدمات متعدد ناشی از دوران هشت سال دفاع مقدس را مدالی پرافتخار و عطیه‌ای الهی بر خود می‌دانست.

ایشان در ایمان، رشادت، اخلاص و ولایت‌مداری، اسوه‌ای تکرارنشدنی بود و فقدان این سرباز مخلص میهن، همرزمان آن بزرگوار در ارتش مکتبی و ولایی را متأثر کرد.

اینجانب به نیابت از تمام همرزمانم در نیروی زمینی محوری قهرمان ارتش، درگذشت امیر سرتیپ دوم غضنفر آذرفر را خدمت خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می‌نمایم و از درگاه خداوند متعال، برای آن مرحوم علوّ درجات و برای بازماندگان صبر جمیل را خواهانم.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.