آخرین اخبار از وضعیت بیماران بیمارستان گاندی

علیرضا زالی اظهار کرد: با توجه به تاکید وزیر بهداشت در خصوص رسیدگی به بیمارانی که ( پنج شنبه ۵ بهمن) از بیمارستان گاندی منتقل شدند، مجموعا ۱۴ بیمار به مراکز درمانی تابعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از جمله بیمارستان طالقانی و شهدای تجریش ارجاع شدند.

خبر مرتبط
جزییات تازه درباره آتش سوزی بیمارستان گاندی تهران/ یک ته سیگار علت حادثه بود؟

یکی از کادر درمان به بیمارستان گاندی به «اعتماد» گفت: «علت آتش‌سوزی کارگرانی بودند که در طبقات آخر بیمارستان مشغول کار بودند. یکی از همکارانم شنیده؛ کارگران در طبقات آخر مشغول جوشکاری بودند که باعث سرایت آتش به ضلع شرقی بیمارستان شدند.»

به گفته  زالی از مجموع ۱۰ بیماری که به بیمارستان شهدای تجریش انتقال یافتند، چهار بیمار به دلیل تاکید پزشکان معالج خود مبنی بر ادامه درمان در بیمارستان‌های دیگری که این پزشکان حضور دارند، بعد از انجام اقدامات اولیه به بیمارستان‌های دیگری انتقال یافتند و در حال حاضر بیمارستان شهدای تجریش میزبان شش نفر از این بیماران است.

وی ادامه داد: سه نفر از این بیماران به دلیل مسئله قلبی و مداخلاتی که در بیمارستان گاندی برای آنها در حال انجام بود، در سی سی یو، دو بیمار در بخش جراحی برای طی کردن نقاهت پس از جراحی و یک بیمار به دلیل مشکلات ریوی در بخش داخلی بستری است.

خبر مرتبط
وزارت بهداشت خبر داد: پرداخت مستمری کارکنان بیمارستان گاندی تا زمان بازگشت به محل کار

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد که مستمری کارکنان بیمارستان گاندی، تا ایمن سازی کامل بیمارستان و بازگشت آنها به محل کار، به حساب آنها واریز می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اضافه کرد: مجموعا در بیمارستان شهدای تجریش میزبان شش بیمار انتقال یافته از بیمارستان گاندی هستیم که پزشکان متخصص مربوطه آنها را ویزیت کرده و بر اساس تبیین آنها برای ادامه مسیر درمان، خدمات درمانی را دریافت می‌کنند.

زالی یادآور شد: همچنین شش نفر از بیماران انتقال یافته از بیمارستان گاندی به دانشگاه مایل به انتقال به بیمارستان‌های خصوصی بودند که با هماهنگی همکاران ستادی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اقدامات مربوط به پذیرش آنها انجام شد.

علیرضا فاطمی، معاون درمان بیمارستان شهدای تجریش نیز درباره وضعیت بیماران انتقال یافته به این مرکز اظهار کرد: با توجه به دستور وزارت بهداشت تعداد ۱۰ نفر از بیمارستان گاندی به بیمارستان شهدای تجریش انتقال یافتند که این انتقال شب گذشته در اسرع وقت انجام شد.

وی ادامه داد: بلافاصله پس از مراجعه این بیماران به بخش اورژانس، توسط اعضای هیات علمی بیمارستان این بیماران تحت ویزیت قرار گرفتند تا محل بستری در بخش‌های مربوطه مشخص شود و در نهایت از این ۱۰ نفر شش بیمار در بیمارستان شهدا استقرار یافتند و چهار نفر از آنان بنا بر درخواست خود و خانواده‌هایشان به بیمارستان‌های دیگری که پزشک معالجشان در آنجا حضور داشت انتقال یافتند واین انتقال با نهایت رعایت اصول ایمنی و با آمبولانس مجهز انجام شد.

فاطمی با بیان اینکه این شش بیمار از  دیشب توسط پزشکان معالج تحت نظر هستند، اظهار کرد: خوشبختانه وضعیت تمامی این بیماران رو به بهبود است و هیچیک از بیماران انتقال یافته به بیمارستان شهدای تجریش از آتش‌سوزی بیمارستان گاندی آسیبی ندیده‌اند و به دلیل بیماری اولیه تحت درمان قرار دارند.

 وی اظهار امیدواری کرد که در اسرع وقت این بیماران ترخیص شوند.
 
دو شب گذشته، پنجم بهمن ماه بیمارستان گاندی دچار آتش‌سوزی شد و بیماران این بیمارستان به سایر بیمارستان‌ها انتقال یافتند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.