رهبر انصارالله یمن: با بیش از ۵۰ موشک بالستیک و کروز به دشمن حمله کردیم

رهبر انصارالله گفت: «در تاریخ جنگ کشورهای عربی و اسرائیل هیچ تجاوزی به این اندازه طول نکشیده بود و در منطقه‌ای محدودی مانند غزه تا این حد جنایت رخ نداده بود».

سید عبدالملک بدرالدین الحوثی در ادامه با اشاره به شمار بالای مجروحان در نوار غزه میزان تلفات را در این منطقه بی‌سابقه خواند و اظهار داشت: «تجاوز وحشیانه دشمن صهیونیستی با پایداری و شجاعت بی‌مانند مجاهدان در غزه همراه بوده است».

رهبر انصارالله همچنین به شمار تلفات در میان نظامیان اسرائیلی اشاره کرد و گفت: «تلفات دشمن اسرائیلی به هزاران کشته و زخمی رسیده و این رژیم به طور بی‌سابقه‌ای به لرزه درآمده و در آنچه امید تحققش را داشت، کاملا شکست خورده است. علی‌رغم حمایت‌های مالی و نظامی آمریکا و غرب از اسرائیل، خسارات اقتصادی وارده به اسرائیل بالاست».

خبر مرتبط
جواب موشکی یمن به حملات آمریکا و انگلیس+ فیلم

بامداد پنج‌شنبه (۵ بهمن) نیروهای مسلح یمن در پی حمایت آمریکا از دو کشتی تجاری این کشور، با تعدادی موشک بالستیک به ناوشکن‌ها و ناوهای جنگی واشنگتن در خلیج عدن و باب المندب حمله کردند.

سید عبدالملک در ادامه بیان کرد: «دشمن در درهم‌شکستن اراده و عزم مجاهدان و مردم غزه ناموفق بوده و نتوانسته روحیه معنوی آن را از بین ببرد.. مسلمانان در قبال حمایت از مردم فلسطین مسئولیت بزرگی دارند. اگر مسلمانان حمایت‌های لازم را از مردم فلسطین و مجاهدان انجام می‌دادند، معادله کاملا تغییر می‌کرد. مسلک جنایتکارانه دشمن اسرائیلی هر روز ادامه دارد که این از خوی متجاوزانه، کینه، توحش و ورشکستگی اخلاقی آن‌ها حکایت دارد».

رهبر انصارالله در عین حال اشاره کرد: «هر چه در تحقق اهدافشان شکست خوردند، بیشتر به انجام جنایت‌های هولناک متمایل شدند. نهادهای بین‌المللی تنها نظاره‌گر رویدادهای فلسطین هستند. اما موضع عملی آن‌‌ها کجاست؟! آمریکا و غرب در خصوص کشتارهای جمعی اسرائیل هیچ تصمیمی نمی‌گیرند. جملاتی که نهادهای بین‌المللی درباره غزه بیان می‌کنند، به هیچ عنوان نشان‌دهنده رویدادهای حقیقی غزه نیست».

سید عبدالملک ادامه داد: «علت اصلی تداوم جنایت‌های صهیونیست‌ها، موضع آمریکاست. آمریکا اصرار دارد که غزه تحت محاصره کامل باشد و گذرگاه رفح بسته بماند. آمریکا پافشاری دارد کمک‌ها و ملزومات مورد نیاز مردم فلسطین وارد غزه نشود. آمریکا در حالی که دارد برای ارسال کمک‌ها برای اسرائیلی‌ها تلاش می‌کند، جلوی ورود غذا و دارو به غزه را می‌گیرد. این آمریکاست که در پشت پرده جنایت‌های صهیونیست‌ها و مواضع بین‌المللی قرار دارد. آمریکا افسران خود را برای مدیریت جنایت‌های صهیونیست‌ها به منطقه می‌فرستد. آمریکا مستقیما در به گرسنگی کشاندن مردم فلسطین نقش دارد. نه‌تنها فقط از گرسنگی بمیرند، بلکه برای کشتار آن‌ها بمب به اسرائیل می‌دهد».

رهبر انصارالله اضافه کرد: «آمریکا نه‌تنها اجازه ورو غذا و دارو به غزه را نمی‌دهد، بلکه با کشور ما نیز به تنش برخاسته، با آنکه این تنش برای آن‌ها هزینه داشته است. تنش‌زایی آمریکا علیه کشور ما از نظر اقتصادی برای آن‌ها بهای سنگینی دارد و همچنین نتایج منفی در توسعه دامنه جنگ خواهد داشت. آمریکا به به خطر انداختن کشتیرانی و تبدیل دریای سرخ به یک میدان جنگ هیچ توجهی نداشت. آمریکا مشکلی با گسترش دامنه جنگ و تشدید اوضاع منطقه ندارد. در برابر سرکشی و تجاوزگری آمریکا، امت اسلامی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین مسئولیت بزرگی برعهده دارد».

سید عبدالملک خاطرنشان کرد: «موضع مردم ما در قبال فلسطین ناشی از احساس مسئولیت انسانی، اخلاقی و دینی و برخاسته از هویت ایمانی است. جنگ مردم ما برای حمایت از مردم فلسطین یک جنگ جدا و حاشیه‌ای نیست آن طور که آمریکا سعی دارد آن را جلوه دهد. در دریای [سرخ] برای حمایت از مردم فلسطین در برابر تجاوزات آمریکا جنگ جریان دارد».

رهبر انصارالله اعلام کرد: «نتیجه عملیات‌های ما تاکنون حمله با بیش از ۲۰۰ پهپاد و بیش از ۵۰ موشک بالستیک و کروز [به دشمن] بوده است».

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.