ممنوعیت فروش طرح ترافیک در روز دوشنبه

 

️معاون استاندار تهران گفت: مجوز روزانه طرح ترافیک توسط شهرداری در روز دوشنبه دوم بهمن ماه صادر نمی‌شود و طرح‌زوج و فرد خودرو‌ها در محدوده طرح کاهش آلودگی هوا نیز در روز (دوشنبه ۲ بهمن ماه) اجرا می‌گردد.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی استانداری، میر محمد غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با بیان اینکه کارگروه اضطرار آلودکی هوا بر اساس گزارش های واصله از اداره کل هواشناسی و معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جهت اتخاذ تمهیدات مناسب برای کنترل و‌ کاهش میزان آلایندگی در روزهای آینده تشکیل می‌شود، اظهار کرد: مجوز روزانه طرح ترافیک توسط شهرداری در روز دوشنبه دوم  بهمن ماه صادر نمی‌شود و طرح‌زوج‌ و فرد خودروها در محدوده طرح کاهش آلودگی هوا نیز در  روز (دوشنبه ۲ بهمن ماه ) اجرا می‌گردد.

معاون استاندار تهران با تاکید بر این موضوع که این تصمیمات برای کلیه شهرستانهای استان تهران به استثنای شهرستان های پردیس دماوند و فیروزکوه لازم الاجرا می باشد، گفت: کلیه فعالیت های معادن شن و ماسه و آسفالت ممنوع می‌باشد.

خبر مرتبط
تصمیمات کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران اعلام شد

معاون استاندار تهران با اعلام اینکه فردا فعالیت ورزشی مدارس در همه مقاطع تحصیلی در محیط‌های باز ممنوع است، از مردم خواست تا از انجام فعالیت‌های ورزشی اعم از انفرادی و همگانی در محیط‌های باز خودداری کنند.

وی افزود: پایگاه های سیار فوریت های پزشکی اعم از اورژانس و هلال احمر در مناطق پرتردد شهر، جانمایی گردند و شهرداری ها و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، نسبت به جلوگیری از روشن ماندن اتوبوس ها و مینی بوس ها در پایانه های مسافربری، اقدام نماید. غراوی ادامه داد: پلیس راهور تهران بزرگ و پلیس راهور شرق و پلیس راهور غرب تهران، از تردد شبانه خودروهای گازوئیلی سنگین که آلایندگی قابل روئت دارند، جلوگیری نمایند.

وی ضمن اعلام این خبر که فعالیت ورزشی مدارس در کلیه مقاطع تحصیلی در محیطهای باز ممنوع است ،از مردم خواست تا از فعالیت های ورزشی اعم از انفرادی و همگانی در محیط های باز خودداری نمایند.

غراوی عنوان کرد: سازمان صدا و سیما، رسانه ها و روابط عمومی کلیه دستگاه های اجرایی، نسبت به اطلاع رسانی لازم، توصیه ها و جلب همکاری و مشارکت عمومی در خصوص پرهیز از اقدامات منجر به آلودگی هوا ، رعایت نکات بهداشتی ویژه شرایط اضطرار آلودگی هوا و کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و پرهیز از سفرهای غیر ضروری و نظایر آن ، اقدام نماید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران تصریح کرد: استفاده از ماسک های مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی(N95 )توسط آحاد مردم و به ویژه  گروه های حساس ( کودکان، افراد سالمند، بیماران قلب و تنفسی، زنان باردار و ...)، شاغلین پلیس راهور و شهرداری ها و ... که بیشترین مواجهه با آلودگی هوا و حضور در فضای باز دارند، ضرورت دارد.

غراوی اظهار داشت: پلیس راهور تهران بزرگ، نسبت به جلوگیری از تردد کلیه موتور سیکلت‌ها، خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی و همچنین وسایل نقلیه دودزا دارای معاینه فنی، اقدامات لازم را به عمل آورد.

وی افزود: ممنوعیت مصرف نفت کوره و مازوت در کلیه واحدهای نیروگاهی، صنعتی، تولیدی، معدنی و خدماتی استان، کماکان ادامه یابد و شرکت گاز استان، نسبت به تداوم تامین سوخت گاز مورد نیاز نیروگاه ها و سایر واحدهای متصل به شبکه گاز رسانی که فعالیت آنها در این شرایط ضروری است، اقدام نماید.

غراوی همچنین گفت: شهرداری ها، بخشداری ها و دهیاری های استان، جهت جلوگیری از پسماند سوزی و سوزاندن شاخ و برگ درختان، نظارت ویژه اعمال نمایند؛ همچنین اداره کل حفاظت محیط زیست استان، نسبت به تشدید نظارت بر فعالیت واحدهای آلاینده و همچنین سوخت مصرفی نیروگاه ها و واحدهای تولیدی و صنعتی، اقدام نماید.

وی در پایان از اداره کل حفاظت محیط زیست استان ، نسبت به تشدید نظارت بر فعالیت واحدهای آلاینده و همچنین سوخت مصرفی نیروگاه ها و واحدهای تولیدی و صنعتی، اقدام نماید.

گفتنی است تصمیمات جلسه کارگروه اضطرار برای فردا می‌باشد و اگر ضرورتی باشد حتما شب قبل جلسه فوری برگزار می‌شود.

 

 

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.