واکنش گانتس به جلسه محاکمه اسرائیل در دیوان بین‌المللی دادگستری

بنی گانتس عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب درباره جلسه محاکمه رژیم صهیونیستی در دیوان بین المللی دادگستری مدعی شد که متهم کردن (رژیم) اسرائیل به نسل‌کشی اقدامی خطرناک است.

الجزیره گزارش داد، گانتس با اشاره به مطرح شدن پرونده اقدامات این رژیم در غزه در دیوان بین‌المللی دادگستری، ادعا کرد که متهم کردن اسرائیل به نسل کشی، اقدامی خطرناک بوده و خط قرمز به شمار می‌آید.

خبر مرتبط
بلایی که صهیونیست‌ها بر سر این دختر زیبای فلسطینی آوردند! + فیلم

روزانه ۱۰ کودک در غزه نقص عضو می شود و هر ساعت ۱۰ کودک فلسطینی در غزه جان خود را از دست می دهد.

رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه برای اولین بار در تاریخ جعلی خود در پرونده‌ای که آفریقای جنوبی علیه این رژیم به اتهام نسل کشی و ارتکاب جنایات جنگی علیه ملت فلسطین تشکیل داده است، در برابر دیوان بین‌المللی دادگستری در لاهه حاضر می‌شود.

دیوان بین‌المللی دادگستری در ۱۱ و ۱۲ ژانویه (۲۱ و ۲۲ دی) شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی درباره نسل‌کشی علیه مردم فلسطین در نوار غزه و درخواست برای تعلیق اضطراری عملیات نظامی این رژیم علیه این منطقه را بررسی می‌کند.

این دیوان هشتم دی ماه از شکایت آفریقای جنوبی به این مرجع قضایی بین‌المللی درباره نسل‌کشی صهیونیست‌ها در غزه خبر داد.

دیوان دادگستری بین‌المللی در این باره، اعلام کرد: مبنای شکایت آفریقای جنوبی بر این است که (رژیم) اسرائیل اقداماتی را با هدف پاکسازی نژادی در غزه انجام داده است.

هم آفریقای جنوبی و هم رژیم اسرائیل کنوانسیون نسل‌کشی مصوب سال ۱۹۴۸ را امضا کرده‌اند که به دیوان دادگستری بین‌المللی صلاحیت قانونی برای قضاوت درباره این پرونده را می‌دهد.

همه کشورهایی که کنوانسیون نسل کشی را امضا کرده‌اند، موظفند نه تنها مرتکب نسل‌کشی نشوند، بلکه از آن جلوگیری و محکوم کنند.

در مقابل، رژیم صهیونیستی این شکایت آفریقای جنوبی را بی‌اساس خوانده و قصد دارد که برای دفاع از خود نماینده‌ای را اعزام کند. رسانه‌های رژیم صهیونیستی به تازگی فاش کردند که سران صهیونیست درباره اینکه چه کسی را اعزام کنند، اختلاف دارند.

همزمان درخواست‌هایی در سطح برخی کشورها برای پیوستن به این شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی مطرح شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی در طول جنایات خود در نوار غزه بیش از ۲۳ هزار فلسطینی را شهید و بیش از ۵۸ هزار نفر دیگر را زخمی کرده است که ۷۰ درصد آنها را کودک و زن تشکیل می‌دهد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.