اذعان مقام اوکراینی درباره تلفات جنگ/ تعداد کشته شدگان چند هزار نفر اعلام شد؟

 

«یوری لوتسنکو»، دادستان کل سابق اوکراین معتقد است که دولت ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین توانست با اعلام اینکه موجودیت کشور در خطر است، شهروندان بی‌میل و ناراضی را متقاعد کند که به جنگ ملحق شوند.

طبق گزارش راشا تودی، این دادستان سابق افزود: اوکراینی‌ها باید بدانند که چه تعداد کشته شده‌اند و سپس تمامی بحث‌ها درباره بسیج نیروها حل‌وفصل خواهند شد.

وی تصریح کرد: آنها باید بگویند که چه تعداد اوکراینی کشته شده‌اند. می‌دانم که این خبر تاثیر بدی خواهد داشت اما راه دیگری برای میلیون‌ها اوکراینی وجود ندارد تا به خودشان بیایند، داستان‌های جعلی را فراموش کنند و نسبت به موقعیت کشور ابراز نگرانی کنند؛ داستان‌های ساختگی و جعلی که هر کسی بجز من آنها را باور می‌کند.

طبق گفته‌های لوتسنکو، این «شوک» به صف‌های طولانی برای استخدام در ارتش و کمک به نیروهای خطوط مقدم منجر خواهد شد، همانطور که این اتفاق در فوریه ۲۰۲۲ رخ داد. او هم‌چنین پیشنهاد داد که ایجاد کارزاری جهت اعزام نخبگان اوکراینی به خط مقدم اقدامی مهم خواهد بود.

وی در ادامه با استدلال بر اینکه چنین اقدامی شهروندان عادی اوکراینی را که حس عدالت‌خواهی در آنها زنده است، تشویق می‌کند، گفت: همه باید برای اوکراین بجنگند. ارتش فقط برای کارگران نیست.

در راستای مسئله مربوط به بسیج نیروهای اوکراینی، ولودیمیر زلنسکی پیشتر عنوان کرد: فرماندهان به دنبال ۴۵۰ هزار الی ۵۰۰ هزار نفر نیروی تازه‌ نفس برای ارتش اوکراین هستند؛ مسئله‌ای که حساس و پرهزینه‌ است و البته به جزئیات بیشتری نیاز دارم تا از این اقدام حمایت کنم.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.