یک امام جمعه به ضرب گلوله کشته شد

منابع محلی در ایالت نیوجرسی آمریکا اعلام کردند امام جماعت یک مسجد مورد حمله قرار گرفته و به ضرب گلوله کشته شده است.

براساس گزارش القدس العربی، به گفته سخنگوی اداره پلیس نیوآرک، امام جماعت مسجد که توسط فرماندار نیوجرسی فیل مورفی با نام حسن شریف معرفی شده بود، در مسجد محمد نیوآرک در خیابان اورنج جنوبی و خیابان کمدن هدف گلوله قرار گرفت.

خبر مرتبط
دیوارنگاره میدان ولیعصر به رنگ خون در آمد/ پیام ایران به عاملان حادثه انفجار کرمان+عکس

تصویری از دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر با محوریت پاسخ به حادثه تروریستی انفجار کرمان که روز گذشته در گلزار شهدای این شهر اتفاق افتاد، رونمایی شد.

منابع محلی گزارش دادند که امام در حال آماده شدن برای اقامه نماز بود که این حمله رخ داد. این منابع افزودند که مهاجم به او نزدیک شد و تیراندازی کرد. مشخص نیست که آیا در زمان تیراندازی کسی داخل مسجد بوده است یا خیر.

انگیزه تیراندازی مشخص نیست و همچنین معلوم نیست که آیا این یک حمله هدفمند بوده و آیا قبل از آن انگیزه‌های قبلی وجود داشته است یا خیر. پلیس نیوآرک در حال بررسی این حادثه است.

 رابرت فلوریدا، سخنگوی دفتر دادستانی شهرستان اسکس گفت که حسن شریف در شرایط وخیم به بیمارستان منتقل شد، اما  بعد از مدتی درگذشت.

 اف بی آی در نیوجرسی گفت که هنوز در این پرونده مداخله نکرده است. متیو پلاتکین، دادستان کل نیوجرسی گفت که از تیراندازی آگاه است و دفتر او با اداره پلیس نیوآرک و دفتر دادستانی شهرستان اسکس برای کمک به شناسایی فرد یا افراد مسئول همکاری می‌کند.

پلاتکین افزود: در زمانی که حوادث سوگیری علیه اعضاء جامعه مسلمان رو به افزایش است، ما می‌دانیم که این اقدام خشونت آمیز با اسلحه باعث افزایش نگرانی‌ها در ایالت ما خواهد شد.

او ادامه داد: تحقیقات در حال انجام است، اما در حال حاضر اطلاعاتی مبنی بر اینکه انگیزه این جنایت از روی سوگیری بوده باشد، نداریم. البته هر زوایای ممکن و هر سرنخ به طور کامل مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا عامل یا عاملان آن به دست عدالت سپرده شوند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.