باسوادترین استان کشور چقدر بی‌سواد دارد؟

"حسن تقی‌پور کران " روز چهارشنبه، ۶ دی ماه درهمایش استانی در جمع آموزش دهنده‌های نهضت سوادآموزی مازندران در سالن شهیدرجایی اداره آموزش وپرورش آمل اظهار کرد: در اعلام جدید سازمان نهضت سوادآموزی کشور، سن بی‌سوادی از ۱۰ تا ۴۹ سال به حدود ۶۰ سال افزایش یافته، با این حساب درحال حاضر بیش از ۵۰ هزار مازندرانی همچنان کم سواد و یا بی‌سواد هستند.

خبر مرتبط
راه اندازی مجهزترین مرکز ترک اعتیاد کشور در بابل

فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه فاز اول مجموعه بازپروری (مرکز ترک اعتیاد ماده ۱۶ ) استان مازندران با ظرفیت حدود ۲۰۰نفر با حضور وزیر کشور به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت که تلاش داریم با تکمیل فاز ۲و۳ این مرکز بتوانیم به حدود هزار نفر ارائه خدمت داشته باشیم.

وی با بیان اینکه درسال جاری حدود ۶ هزار و۵۰۰ نفر از بی‌سوادهای مازندرانی زیر پوشش خدمات آموزشی نهضت سوادآموزی قرار گرفته‌اند، افزود: این آموزش‌ها از چند ماه گذشته شروع شده و ادامه دارد.

خبر مرتبط
از فردا این استان ها منتظر باران و برف باشند

دمای هوا از پنجشنبه تا شنبه هفته آینده در نیمه شمالی کشور به‌ویژه سواحل دریای خزر به‌طور محسوسی کاهش می‌یابد. امروز خلیج فارس و از بعدازظهر پنجشنبه و طی روز جمعه دریای خزر مواج است.

 اضافه شدن ۲۶۵ آموزش دهنده سوادآموزی در مازندران

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش مازندران، همچنین با اشاره به اینکه امسال ۲۶۵ آموزش دهنده به جمعیت نهضت سوادآموزی استان اضافه شده است، گفت: درحال حاضر بیش از ۶۰۰ آموزش دهنده در مازندران به افراد کم سواد و بی‌سواد استان مشغول آموزش‌های تحصیلات تکمیلی هستند.

تقی پور کران افزود: درسال‌های اخیر در حوزه آموزش و باسواد کردن افراد بی‌سواد درمازندران، نهضت سوادآموزی استان، رویکرد و برنامه‌های خوبی را اجرا کرده که نسبت به دیگر استان‌ها از جهش قابل قبولی برخوردار بوده است.

وی با اشاره به اینکه شعار سال نهضت سوادآموزی از سوی یونسکو با این عنوان که "جهان درحال تغییر و گذار است"، تصریح کرد: بر همین اساس با درک مهم این پیام باید مولفه‌های آموزشی توسط آموزش دهنده‌های نهضت برای یادگیری‌ها مورد توجه قرار گیرد.

 فرصت برای آموزش دیر نیست

رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان آمل هم در این مراسم، با بیان اینکه تشکیل نهضت سوادآموزی برای نظام جمهوری اسلامی برکات بسیار زیادی داشته است، گفت: اینکه درصد بسیار زیادی از جمعیت فعال کشور باسواد هستند مرهون تلاش آموزش دهنده‌های این نهضت در مناطق دور و محروم است.

حجت الاسلام محمدعلی ابراهیم‌زاده افزود: برای علم آموزی و باسواد شدن هیچ وقت دیر نیست و درباره اهمیت آن نیز در روایت‌های اسلامی نیز تاکید زیادی به آن شده است.

در این مراسم از آموزش دهنده‌های برتر استان تجلیل شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.