قیمت دام زنده چقدر شد؟

مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: بنابر آمار اعلامی گمرک از ابتدای سال تا پایان آبان ۵۹ هزار تن گوشت گرم و منجمد وارد شده است.

به گفته او، بنابر پیش بینی های قبلی بارها اعلام کرده ایم که قیمت دام زنده افزایشی است.

صدردادرس با بیان اینکه واردات گوشت اثر چندانی در تعادل بازار نگذاشته است، افزود: با توزیع گوشت قرمز در سبد کالابرگ و ایجاد رونق تولید شاهد تعادل قیمت در بازار خواهیم بود.

آخرین قیمت گوشت گوسفندی + جدول

مدیرعامل اتحادیه دام سبک ادامه داد: بنابر آمار جمعیت دام سبک در فصل بهار ۶۸ میلیون راس بود که در پایان تابستان به ۶۰ میلیون راس رسیده است. هنوز هم مرکز آمار جمعیت دام سبک در فصل پاییز را اعلام نکرده است.

به گفته او، طبق روال همه ساله بره هایی که در پاییز متولد می شوند، وارد گله های مولد نمی شوند و عمدتا زایش های پاییز را به سیکل پروار می برند.

صدردادرس افزود: زایش های زمستان و بهار به جمعیت گله های مولد اضافه می شوند، حال باید دید که مسئولان با زایش ها چگونه برخورد می کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: علی رغم‌پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش های مناسب فصل پاییز، دچار خشکسالی شدیم که این موضوع در مراتع بهار و زمشتان اثر می گذارد. حال باید دید وضعیت بارش در زمستان چطور خواهد بود که به اوضاع مراتع امیدوار بود.

او با بیان اینکه واردات گوشت قرمز کماکان ادامه دارد، گفت: بنابر اعلام مرکز آمار و وزارت جهاد از ابتدای سال تا پایان آبان ۵۹ هزار تن گوشت گرم و منجمد وارد شده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.