وحشت مواد مخدر زامبی این کشور را فرا گرفت/ نوجوانان ایرانی هوشیار باشند!

 سردار ایرج کاکاوند رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا اظهار کرد: ماده مخدر «زامبی» جدیدترین و مرگبارترین نوع ماده مخدر شناسایی‌شده در کشورهای اروپایی و آمریکاست.

وی تاکید کرد: خوشبختانه تا امروز ماده مخدر زامبی وارد ایران نشده است.

سردار کاکاوند افزود: البته قاچاقچیان مواد مخدر با شیوه‌های مختلف و شگرد نام‌گذاری عجیب مواد مخدر سعی دارند تاجوانان را فریب دهند و آنها را برای استفاده از مواد مخدر وسوسه کنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا بیان کرد: جوانان و نوجوانان باید بدانند و هوشیار باشند هر ماده مخدری اعتیادآور است و اسم‌های عجیب و غریب مانند "ماشروم" و ... نمی‌تواند مجوزی برای عدم وابستگی و اعتیاد به این مواد مخدر باشد.

ماده مخدر «زایلازین» یا همان «ترانک»، به دلیل حالت خمیده و بی‌جانی که مصرف‌کنندگان را در آن قرار می‌دهد و اینکه باعث می‌شود بدن مصرف‌کنندگان در زخم‌های عمیق قرار بگیرد، «زامبی» لقب گرفته است.

داروی مخدر زامبی به مرگبارترین تهدید در آمریکا تبدیل شده که به طور تصاعدی در ایالت‌های این کشور قربانی می‌گیرد.

بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد زایلازین ۱۱۲۷ درصد در جنوب آمریکا افزایش یافت و از ۱۱۶ مرگ و میر به نزدیک به ۱۵۰۰ نفر رسید. این مرگ و میرها در غرب آمریکا ۷۵۰ درصد، در غرب میانه ۵۱۶ درصد و در شمال شرق این کشور ۱۰۳ درصد افزایش یافته است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.