شب خونین اردوگاه آوارگان المغازی/ 100 کشته در حمله هوایی اسرائیل به مرکز غزه

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که شمار شهدای حمله هوایی شبانه رژیم صهیونیستی به اردوگاه آوارگان «المغازی» به دست کم ۱۰۰ نفر رسیده است.

سخنگوی بیمارستان شهدای الاقصی نیز تاکید کرد که بیشتر شهدایی که به این بیمارستان انتقال داده شدند، زن و کودک و افراد سالخورده هستند.

«اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه در یک پست تلگرامی اعلام کرد: «آنچه در اردوگاه مغازی اتفاق می‌افتد، قتل‌عامی است که در یک منطقه مسکونی پرجمعیت انجام می‌شود».

رسانه‌های فلسطینی شب گذشته (دوشنبه) از تشدید بمباران هوایی رژیم صهیونیستی در مرکز نوار غزه خبر دادند و ساکنان باریکه غزه می‌گویند که یکی از بدترین شب‌های خود را از زمان شروع تجاوز سپری کردند. ‬

براساس گزارش‌ها، یک نوزاد شیرخواره از جمله شهدای بمباران وحشیانه اردوگاه المغازی توسط اشغالگران اسرائیلی است.

جنبش حماس به این حادثه واکنش نشان داد و اعلام کرد که جنایت المغازی تلاشی برای روحیه‌بخشی به ارتش شکست خورده دشمن است. جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که دشمن جنایتکار صهیونیستی امشب جنایتی وحشیانه را در ارودگاه آوارگان المغازی در مرکز نوار غزه مرتکب شد و خانه‌های فلسطینیان را در این منطقه بمباران کرد که بر اثر آن ده‌ها نفر به شهادت رسیدند که این جنایت در راستای ادامه نسل‌کشی و کشتار جمعی کودکان و غیرنظامیان فلسطینی در غزه انجام می‌گیرد.

حماس بیان کرد که این بمباران جنایتکارانه و بزدلانه علیه غیرنظامیان در خانه‌های خود تلاشی برای روحیه‌بخشی به ارتش شکست خورده دشمن است که تحت حمایت دولت بایدن به عنوان شریک اول جنایات دشمن صهیونیستی در حق ملت فلسطین قرار دارد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.