حمایت تمام قد رییس کمیسیون اروپا از اوکراین

اورزلا فون درلاین، رییس کمیسیون اروپا امروز چهارشنبه و در آستانه اجلاس سران اتحادیه اروپا ضمن حمایت از اوکراین برای پیوستن به این اتحادیه خواستار ارایه کمک‌ مالی گسترده به کی‌ یف شد.

شبکه تلویزیونی یورنیوز گزارش داد، رییس کمیسیون اروپا در پارلمان اروپا در استراسبورگ در این خصوص گفت: ما باید آنچه را اوکراین امروز برای حضور قدرتمند نیاز دارد، به این کشور بدهیم تا فردا، زمانی که می‌ خواهد برای دستیابی به صلحی پایدار و عادلانه مذاکره کند، بتواند قدرتمندتر ظاهر شود.

کی‌یف غافلگیر شد / حمله هوایی روسیه به ایستگاه راداری اوکراین

اورزلا فون درلاین در ادامه وعده داد که موضوع ارسال کمک های لازم برای اوکراین را در نشست سران اتحادیه اروپا مطرح کرده و از این موضوع نیز دفاع کند.

وی آبان ماه سال جاری اعلام کرده بود که بازوی اجرایی اتحادیه اروپا آغاز مذاکرات الحاق اوکراین و مولداوی به این اتحادیه و اعطای وضعیت نامزدی به گرجستان از سوی بروکسل را توصیه می‌ کند.

این در حالیست که ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان امروز با موضوع عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا مخالفت کرد.

نخست وزیر مجارستان در این خصوص گفت: تحت هیچ شرایطی نمی گذارم مذاکرات مربوط به پیوستن کشور اوکراین به اتحادیه اروپا آغاز شود.

ویکتور اوربان اضافه کرد که اجازه نخواهد داد اتحادیه اروپا اشتباه کند و مذاکرات پیوستن اوکراین به این اتحادیه را آغاز کند، حتی اگر او تنها فردی از بین ۲۷ تَن از سران کشورهای عضو باشد که با این موضوع مخالف است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.