هنیه تکلیف غزه بعد از جنگ را مشخص کرد

اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، شامگاه امروز (چهارشنبه)، طی سخنانی که از شبکه «الاقصی» پخش شد، به آخرین تحولات نوار غزه پرداخت.

رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: «مردم و مقاومت ما با مبارزات و پایداری افسانه‌ای تصویر شرافتمندانه‌ای از خود ارائه کرده‌اند. جنگ طوفان الاقصی ضربه محکمی به اشغالگران وارد کرده که موجودیت و سران نظامی و سیاسی این رژیم را به لرزه انداخته است».

ادعای کاخ سفید درباره انتقال مهمات فسفر سفید به «اسرائیل»

اسماعیل هنیه اضافه کرد: «دلاوری‌های کتائب القسام و مقاومت نمایان می‌شود و این دلاوری‌ها خسارات سنگینی به دشمن وارد کرده است که جدیدترین مورد آن در الشجاعیه و جبالیا بود. تمام درد و رنج‌های [مردم] در حافظه ما ثبت خواهد شد. این دردها و رنج را نه می‌توان فراموش کرد و نه می‌توان با مرتکبان آن مماشات نمود».

هنیه ادامه داد: «ما به همراه همه از جمله نهادهای بین‌المللی به‌شدت در تلاش برای کمک‌رسانی به مردم هستیم. مردم فلسطین در همه جا همواره هدف اشغالگران بوده‌اند. از امت عربی و اسلامی می‌خواهیم تا دامنه اقداماتشان را توسعه دهند تا این اقدامات متناسب سطح تجاوزات [دشمن] باشد».

رئیس دفتر سیاسی حماس در عین حال اظهار داشت: «تحرکات مردمی و بین‌المللی برای حمایت از فلسطین را ارج می‌نهیم. مواضع دبیرکل سازمان ملل و پیام او به شورای امنیت را قدر می‌دانیم. ما از قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد که بر آتش‌بس تاکید داشت، استقبال می‌کنیم. یقین داریم که این تجاوزات ظالمانه به پایان خواهند رسید و مقاومت نگهبانی امین خواهد بود».

اسماعیل هنیه اضافه کرد: «از هر گونه ایده یا ابتکار که منجر به توقف تجاوزات شود، استقبال می‌کنیم.  هر گونه شرط‌بندی روی مقدمه‌چینی برای شکل‌گیری غزه‌ای بدون حماس و گروه‌های مقاومت توهم و یک سراب است. تاکید می‌کنم که ما پایدار هستیم و مقاومت مقتدر، مردم ما ثابت‌قدم و مجاهد و اشغالگران در حال نابودی هستند. در سایه تحرکات سیاسی با برادران و دوستان، ما می‌بینیم که این نبرد دلاورانه در حال نزدیک شدن به پایان است».

 

این خبر تکمیل می شود...

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.