علت مخالفت اسرائیل با آتش‌بس در غزه

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در سخنانی در تلاش برای توجیه تداوم تجاوزات به نوار غزه، گفت که موافقت با آتش‌بس در برهه فعلی یک هدیه به جنبش حماس است.

عربی پست گزارش داد، «الی کوهن» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در این باره عنوان داشت: آتش‌بس این اجازه را به حماس می‌دهد که بار دیگر اسرائیل را تهدید کند. آتش‌بس در این مرحله هدیه‌ای برای حماس است.

اعتراف سنگین مقام سابق اسرائیل درباره ارتش یمن

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی گفت: چه حمایت بین‌المللی باشد چه نباشد، ما به جنگ خود علیه حماس ادامه خواهیم داد.

وی درباره عملیات ارتش یمن و هدف قرار دادن کشتی‌های رژیم صهیونیستی توسط نیروی دریایی آن نیز گفت: جامعه بین‌المللی باید قویاً برای حفاظت از خطوط جهانی کشتی‌رانی وارد عمل شود.

ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ و تنگه باب المندب هدف قرار داده است.

نیروی دریایی یمن پیشتر هشدار داده بود که عملیات نظامی علیه کشتی‌ها و منافع دشمن صهیونیست را تا زمانی که تجاوزات آن به غزه و جنایاتش علیه ملت فلسطین متوقف شود، ادامه خواهد داد.

نیروهای مسلح یمن پیش‌تر نیز اعلام کرده بود در پاسخ به اقدام نظامی رژیم اشغالگر قدس در نوار غزه هر کشتی رژیم صهیونیستی را که در دسترس باشد، هدف قرار خواهد داد.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه (هفتم اکتبر ۲۰۲۳) عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات گروه‌های مقاومت، اقدام به بمباران مناطق مسکونی، درمانی و فرهنگی نوار غزه کرده که در اثر این جنایت ضدانسانی تاکنون ۱۸ هزار و ۶۰۸ شهروند فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و بیش از ۵۰ هزار نفر نیز زخمی شده‌اند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.