تحریم های جدید علیه رهبران وحامیان حماس وجهاد اسلامی

دولت انگلیس امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که لندن و واشنگتن تحریم‌های جدیدی علیه رهبران و حامیان جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی وضع کرده‌اند.

دولت انگلیس مدعی شده هدف از این تحریم‌های هماهنگ شده، «منزوی کردن جنبش حماس از طریق بلوکه کردن اموال و ممنوعیت سفر است».

آمریکا و انگلیس که از آغاز تجاوزات رژیم صهیونیستی به غیرنظامیان در نوار غزه از ارائه هیچ کمکی به رژیم کودک‌کُش دریغ نکرده‌اند، پیش از این در اقدامی تحریم‌هایی را علیه رهبران ارشد جنبش حماس به عنوان نوک پیکان مقاومت فلسطین وضع کردند.

 وزارت خارجه انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد که با هدف جلوگیری از عملیات شاخه نظامی حماس در غزه و مناطق دیگر فلسطین شش تن از رهبران و حامیان مالی حماس را تحریم کرده است.

طبق گزارش شبکه الجزیره، وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز در این باره اعلام کرد: تحریم‌هایی که با هماهنگی انگلیس وضع شده است اعضای ارشد جنبش حماس و سازوکار حمایت و کمک لجستیکی از این جنبش و جنبش جهاد اسلامی فلسطین را هدف قرار گرفته است.

این اقدام درحالی صورت گرفته است که کشورهای غربی و در راس آنها آمریکا و انگلیس از ابتدای تجاوزات به غزه ارسال تسلیحات نظامی برای رژیم صهیونیستی را در دستور کار قرار دادند تا مانع از عملیات مقاومت فلسطین شوند، اما راه به جایی نبرده و عملیات «طوفان الاقصی» علی‌رغم جنایات شنیع و این حمایت‌های نظامی از رژیم اشغالگر، همچنان ادامه دارد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.