سفر ناگهانی زلنسکی به نروژ /کمک ها به اوکراین ادامه خواهد داشت ؟

 

خبرگزاری رویترز گزارش داد، دولت نروژ در بیانیه‌ای اعلام کرد: ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین و یوناس گار استوئر، نخست‌وزیر نروژ جلساتی را در راستای تداوم کمک‌های این کشور به اوکراین برگزار خواهند کرد.

رهبران سوئد، دانمارک، فنلاند و ایسلند نیز قرار است امروز در اسلو برای نشست برنامه‌ریزی شده «نوردیک» با یکدیگر دیدار کنند.

نخست‌وزیر نروژ با اشاره به سفر زلنسکی به کشورش بیان کرد: نروژ به حمایت از مبارزه اوکراین برای دفاع از خودش ادامه خواهد داد. ما برای کمک به اوکراین در نبرد برای آزادی و دموکراسی، حمایت هدفمند و طولانی مدت ارائه می‌دهیم.

وی تاکید کرد: تلاش‌های اوکراین همچنین برای محافظت از آزادی و امنیت در نروژ مهم است.

زمان خروج کامل سربازان فرانسه از نیجریه اعلام شد

سفر رئیس‌جمهور اوکراین به نروژ جهت دریافت تجهیزات و کمک‌های مالی پس از سفر او به آمریکا انجام شده است.

در جریان سفر به آمریکا، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پس از دیدار با رئیس‌جمهوری اوکراین پشت درهای بسته، گفت که هنوز بر شروط خود برای تصویب بودجه حمایتی برای اوکراین تاکید دارد و تا زمان برآورده‌شدن آن‌ها اوکراین کمکی دریافت نخواهد کرد.

البته جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در نشست خبری مشترک با همتای اوکراینی خود تاکید کرد، اجازه نخواهد داد رئیس‌جمهوری روسیه در جنگ علیه اوکراین پیروز شود و حمایت از کی‌یف به معنای «حمایت از آزادی» است. او همچنین اعلام کرد، ۲۰۰ میلیون دلار برای حمایت از اوکراین در جنگ با روسیه اختصاص داده است.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.