فرمان آماده باش به ارتش یمن/ برای هر احتمالی آماده باشید

رئیس شورای عالی سیاسی و فرمانده کل نیروهای مسلح یمن در سخنانی خواستار آمادگی ارتش کشورش برای هر احتمالی شد.

مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی و فرمانده کل نیروهای مسلح یمن از مواضع نیروهای ارتش کشورش و عملیات‌های آنها در حمایت از گروه‌های مقاومت فلسطین و لبنان تمجید کرد.

المشاط گفت: جنایات امروز دشمن در غزه چیز جدیدی نیست، بلکه تنها یک نقطه در پرونده جنایات شنیع آن علیه بشریت از زمان تشکیل آن است.

وی تاکید کرد: دفاع ما از فلسطین و قدس و حمایت ما از غزه در این نبرد بزرگ و شرایط سخت، دفاع از یمن، امت و تمام بشریت است.

بیانیه نیروهای مسلح یمن در واکنش به حمله به کشتی عبوری در باب‌المندب تا ساعتی دیگر 

المشاط خطاب به نیروهای مسلح کشورش افزود: در مواجهه با خطرات قریب الوقوع و تشدید تنش از سوی دشمنان اسرائیلی، ما و شما باید تمام تلاش خود را برای ضربه زدن به دشمنان به کار گیریم.

وی در واکنش به تهدیدهای رژیم صهیونیستی و آمریکا علیه یمن نیز به نیروهای مسلح کشورش دستور داد که سطح آمادگی باید برای رویارویی با همه احتمالات افزایش داده شود.

پیش از این نیز سرلشکر جلال الرویشان معاون امور امنیتی و دفاعی نخست وزیر یمن تأکید کرد نیروهای مسلح این کشور امکانات و اطلاعات کافی برای اجرای تمامی هشدارهای خود را اختیار دارند و در صورت ادامه جنگ و محاصره غزه توسط رژیم صهیونیستی، اقدامات نظامی یمن تشدید خواهد شد.

سرلشکر جلال الرویشان در این باره گفت: با توجه به ادامه تجاوز و محاصره نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی یمن نمی تواند از اجرای عملیات علیه دشمن صهیونیستی عقب نشینی کند.

الرویشان تأکید کرد: در صورت ادامه تجاوز و محاصره غزه توسط رژیم صهیونیستی، موضع نظامی یمن تشدید خواهد شد.

پیشتر نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای اعلام کرده بود، در صورتی که کمک‌های غذایی و دارویی به غزه نرسد از عبور و مرور کشتی‌های صهیونیستی یا به مقصد فلسطین اشغالی جلوگیری خواهد کرد.

در جنگ غزه رژیم صهیونیستی با هیچ دولتی طرف نشد، بلکه چهار گروه مقاومت فلسطین، حزب الله لبنان، مقاومت یمن و گروه های مقاومت عراق البته آنهم به طور محدود وارد نبرد با ارتش رژیم صهیونیستی شدند و توانستند به دستاوردهای بزرگی دست یابند، دستاوردهایی که هرگز از خاطر سران تل آویو پاک نخواهد شد.

در بین گروه های مقاومت، اقدام رزمندگانو ارتش یمن با توجه به بُعد مسافت بیش از ۱۵۰۰ کیلومتری با سرزمین های اشغالی با شلیک چندین موشک دوربرد و اعزام تعداد زیادی پهپاد انتحاری به بندر "ایلات" در جنوب و بندر حیفا در شمال سرزمین‌های اشغالی برای نابودی زیرساخت های این دو بندر، آزادی خواهان جهان را به تحسین وا داشت.

یکی دیگر از اقدامات کم نظیر رزمندگان یمنی در حمایت از مقاومت فلسطین توقیف کشتی «گلکسی لیدر» متعلق به رژیم صهیونیستی که حامل پنج هزار دستگاه خودروی برقی در روز یک شنبه (۲۸ آبانماه) در دریای سرخ با ۵۲ خدمه و سرنشین بود.

رزمندگان یمنی در چند روز اخیر نیز به چند کشتی دیگر صهیونیست ها و یک کشتی جنگی آمریکا در دریای سرخ حمله کرده و این آبراهه را برای رژیم صهیونیستی کاملا ناامن کرده اند و خسارت های سنگینی به رژیم صهیونیست وارد کرده‌اند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.