اسرائیل آماده جنگ با تشکیلات خودگردان فلسطین

نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره احتمال همکاری نیروهای تشکیلات خودگردان فلسطین با حماس و حمله آن‌ها به نیروهای این رژیم اظهارنظر کرد.

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، وی در جواب سؤالی درباره احتمال همکاری نیروهای تشکیلات خودگردان فلسطین با حماس و حمله آن‌ها به نیروهای اسرائیلی گفت: وقوع جنگ با نیروهای تشکیلات خودگردان فلسطین بعید نیست. ما طرح‌های فوق‌العاده‌ای برای چنین اتفاقی داریم. این سناریو را بررسی می‌کنیم و می‌خواهیم به وضعیتی برسیم که در آن هلیکوپترهای ما ظرف چند دقیقه کوتاه برای تعامل با چنین سناریویی آماده شوند.

لفاظی تازه نتانیاهو علیه ایران

نتانیاهو پیشتر در جلسه محرمانه روز دوشنبه کمیته امنیت و دفاع در کنست گفته بود: نوار غزه بعد از جنگی که معلوم نیست تا کی ادامه داشته باشد تحت کنترل نظامی ما خواهد بود. ما بعد از جنگ برای ایجاد یک اداره غیرنظامی تلاش خواهیم کرد که ساماندهی آن با رهبری تشکیلات خودگردان فلسطین خواهد بود. ما هرگز تسلیم فشارهای بین‌المللی نمی‌شویم.

نتانیاهو گفت: توافق اسلو فاجعه‌ای بود که همان تعداد قربانیان جنگ هفت اکتبر را داشت. توافق‌های اسلو اشتباهی اساسی بود.

وی گفت: فقط اسرائیل مسؤول امنیت در غزه بعد از جنگ خواهد بود. حماس به کسی اجازه خروج از غزه را نمی‌دهد و ما بعد از اینکه مسؤولیت نوار غزه را بر عهده بگیریم، اجازه این کار را خواهیم داد. تنها اسرائیل مسؤول خلع سلاح از غزه خواهد بود. بازسازی نوار غزه از سوی عربستان و امارات تامین مالی خواهد شد.

یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز مجددا تأکید کرد که مرحله کنونی جنگ ممکن است هفته‌ها ادامه داشته باشد و عملیات نظامی در غزه ممکن است چندین ماه طول بکشد.

گالانت گفت: مرحله آتی جنگ شدت کمتری خواهد داشت و نیروهای اسرائیلی باید آزادی عملیات خود را حفظ کنند.

برای شصت و هفتمین روز، جنگ اشغالگران در نوار غزه در بحبوحه بمباران‌های شدید که اطراف بیمارستان‌ها، مراکز پناهگاهی، مدارس، خانه‌ها و تمامی زیرساخت‌ها را هدف قرار می‌دهد، ادامه دارد، در حالی که مقاومت در چندین منطقه به ویژه در خان یونس، شجاعیه و جبالیا با آنها وارد درگیری شده‌است. این جنگ که از زمان شروع عملیات طوفان الاقصی توسط مقاومت فلسطین آغاز شده است تاکنون بهشهادت بیش از ۱۸ هزار فلسطینی و زخمی شدن حدود ۴۸ هزار تن دیگر منجر شده است.

با وجود ادامه جنایت‌های رژیم صهیونیستی در حق مردم غزه و درخواست‌های سازمان‌های بین المللی برای توقف جنگ، وزارت خارجه آمریکا اخیرا موافقت خود را با فروش توپ تانک به رژیم صهیونیستی اعلام کرد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.