عضو شورای امنیت ملی آمریکا تکذیب کرد: به مرز لبنان نیرو نمی‌فرستیم

این مقام آمریکایی که می‌خواست نامش فاش نشود د رگفت‌وگو با ریانووستی افزود: اطلاعاتی که در برخی از رسانه‌ها در مورد قصد ایالات متحده برای استقرار نیروهای خود برای ایجاد یک حائل امنیتی در مرز میان لبنان و اسرائیل منتشر شده صحت ندارد.

پیشتر رسانه‌های خبری مدعی شدند که آمریکا قصد دارد سربازان خود را در داخل خاک سرزمین‌های اشغالی و در جوار مرز رژیم صهیونیستی و لبنان مستقر کند. منابع آگاه لبنانی پیشتر به تحرکات آمریکا برای ممانعت از گسترش دامنه جنگ در غزه و مهار اوضاع در مرزهای لبنان با فلسطین اشغالی اشاره کردند.

برخی منابع به روزنامه «الجمهوریه» لبنان اعلام کردند که آمریکا فشار جدی برای ممانعت از توسعه دامنه جنگ در جبهه لبنان و رژیم صهیونیستی به عمل آورده و تل آویو به این فشارها تن داده است.

این منابع در عین حال تاکید کردند: واشنگتن همچنان نگران است که حزب الله از این اوضاع بهره برده و اقدامات خود علیه ارتش رژیم صهیونیستی را تشدید کند، این احتمال درگیری گسترده که لبنان را به طور مستقیم تحت تاثیر قرار می‌دهد، افزایش خواهد داد.

این منابع در ادامه به تحرکات مقامات تل آویو برای اطمینان بخشی به ساکنان نزدیک به لبنان و از بین بردن هراس آنها نیز اشاره کردند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.