شبه‌نظامیان وابسته به امارات دست به کار شدند / اعلام آمادگی برای جلوگیری از عملیات ارتش یمن علیه اسرائیل

شبه نظامیان موسوم به شورای انتقالی جنوب یمن وابسته به امارات در بیانیه‌ای آمادگی خود را برای آنچه «حفاظت از ناوبری دریایی» در تنگه باب المندب و خلیج عدن نامیده است، اعلام کرد.

شبکه خبری المیادین گزارش داد، در بیانیه این گروه آمده است: ما آماده حفاظت از خطوط کشتیرانی در باب المندب با همکاری شرکای منطقه‌ای و بین‌المللی هستیم.

بیانیه مهم نیروهای مسلح یمن / اتمام حجت کشتی‌های به مقصد سرزمین‌های اشغالی

این بیانیه پس از آن صادر شد که ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ و تنگه باب المندب هدف قرار داد.

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن چهارشنبه شب از دوازدهمین عملیات ارتش این کشور علیه مواضع ارتش رژیم صهیونیستی با شلیک چند موشک بالستیک به شهر ایلات (جنوب فلسطین اشغالی) خبر داد.

نیروهای دریایی یمن پیشتر هشدار داده بود که عملیات نظامی علیه کشتی‌ها و منافع دشمن اسرائیلی را تا زمانی که تجاوزات آن به غزه و جنایاتش علیه ملت فلسطین متوقف شود، ادامه خواهند داد.

نیروهای مسلح یمن پیش‌تر نیز اعلام کرده بود در پاسخ به اقدام نظامی رژیم اشغالگر قدس در نوار غزه هر کشتی اسرائیلی را که در دسترس باشد، هدف قرار خواهد داد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.