حماس بیانیه جدید صادر کرد/ اسرائیل نسبت به جان اسرای خود بی اعتناست

خبرگزاری شهاب گزارش داد، در بیانیه حماس در این باره آمده است: گردان‌های پیروز القسام تلاش ارتش اشغالگر تروریست برای رسیدن به یکی از اسرای صهیونیستی خود را ناکام گذاشتند و در میان نیروهای مهاجم کشته و زخمی بر جای گذاشتند. این اقدام موید شجاعت و هوشیاری مقاومت دلیرانه ما به رهبری گردان‌های قسام و اصرار آن بر ادامه راه فرو بردن دماغ این دشمن جنایتکار در خاک و خنثی کردن همه نقشه‌ها و اهداف آن در نوار غزه است.

حماس تاکید کرد: تیم مهاجم صهیونیستی برای انجام این عملیات نافرجام از آمبولانس متعلق به یک موسسه بشردوستانه برای مخفی شدن در پشت آن استفاده کرد که نقض فاحش قوانین بین‌المللی و به منزله جنایت جنگی است و مستلزم محکومیت صریح آن از سوی جامعه جهانی و تمامی سازمان‌های بین المللی و همچنین اتخاذ تدابیر لازم برای محاکمه این رژیم تروریستی به خاطر جنایاتش است.

در ادامه این بیانیه آمده است: تصورات اشغالگران در مورد امکان آزادسازی اسرا با ماجراجویی‌های حساب نشده، بار دیگر موید بی‌اعتنایی آنها به جان اسرای صهیونیست در غزه است.

این بیانیه پس از آن صادر شد که گردان‌های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی حماس جمعه شب فیلم ناکام گذاشتن عملیات آزاد سازی یک نظامی اسرائیلی اسیر در نوار غزه و به غنیمت گرفتن سلاح و ادوات ارتباطی کماندوهای صهیونیستی و کشته شدن اسیر را منتشر کرد.

القسام اعلام کرد که نیروهای ویژه اسرائیلی در اقدامی مخالف قوانین بین‌المللی سوار بر یک خودروی آمبولانس و در پوشش سازمان‌های فعال در امور بشردوستانه به منطقه آمده و نیروهای القسام با آن‌ها درگیر شده که این عملیات به کشته شدن اسیر اسرائیلی و کشته و زخمی شدن تعدادی از نیروهای کوماندوی ارتش صهیونیستی منجر شد.

سخنگوی ارتش صهیونیستی به شکست عملیات آزادسازی اسیر اسرائیلی اعتراف کرد ولی تنها اشاره کرد که تعدادی از نیروهای اسرائیلی مهاجم زخمی شده‌اند.

گردان‌های شهید عزالدین القسام با انتشار بیانیه کوتاهی اعلام کردند: نیروهای مجاهد القسام بامداد امروز تلاش صهیونیست‌ها را برای رسیدن محل نگهداری یک اسیر صهیونیست ناکام گذاشتند.

القسام می‌افزاید: نیروهای مقاومت، متوجه تلاش یک نیروی نظامی صهیونیست‌ها برای آزادی «ساعر باروخ»، نظامی اسیر صهیونیست شدند، اما نتیجه درگیری القسام با آنها چیزی جز کشته و زخمی‌شدن کلیه افراد این نیروها نبود.

در ادامه بیانیه القسام آمده است: هواپیماهای رژیم اشغالگر برای پوشش دادن عقب‌نشینی این نیرو، اقدام به بمباران منطقه کرد. اما در جریان درگیری نیروهای مقاومت با نظامیان اشغالگر، «ساعر باروخ»، نظامی اسیر صهیونیست دارای کارت شناسایی شماره ۲۰۷۷۷۵۰۳۲ کشته شد.

براساس این گزارش، همچنین سلاح یکی از نیروهای متجاوز و دستگاه بی‌سیم نیروی ویژه صهیونیست‌ها نیز به غنیمت گرفته شد.

 

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.