رایزنی تلفنی پوتین و السیسی درباره غزه

رویترز گزارش داد، در بیانیه کرملین تصریح شده است که ولادیمیر پوتین همتای مصری‌اش را در جریان گفت‌وگوهای این هفته خود با رهبران ایران، عربستان سعودی و امارات متحده عربی قرار داده است.

در این بیانیه آمده است که وی همچنین از سیسی برای مساعدت‌هایش در تخلیه شهروندان روسی از غزه و رساندن کمک‌های بشردوستانه روسیه به منطقه جنگی [غزه] تشکر کرده و برای او در آستانه انتخابات ریاست جمهوری کشورش، آرزوی موفقیت کرد.

پوتین و السیسی در تماس‌های قبلی خود نیز خواستار پایان خونریزی‌ها در غزه، آزادسازی اسرا و رفع موانع برای رسیدن کمک‌های بشردوستانه شده بودند.

ترکیه برای پیوستن سوئد به ناتو شرط گذاشت!

رئیس‌جمهوری روسیه هفته پیش به امارات متحده عربی و عربستان سعودی سفر کرد و در آنجا با رئیس‌ امارات و ولیعهد سعودی دیدار کرد.

ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهوری ایران نیز به‌دعوت همتای روس خود شانزدهم آذر به مسکو رفت. گفت‌وگو در خصوص موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی به‌ویژه موضوع فلسطین و تحولات غزه اصلی‌ترین دستور کار این سفر بود.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات گروه‌های مقاومت، گذرگاه‌ نوار غزه را بست و منطقه را بمباران کرد.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.