دست سارق از فروش طلاجات دزدی در تبریز کوتاه شد

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی از دستگیری سارق طلاجات به ارزش ۹ میلیارد ریال در تبریز خبر داد.

سردار علی محمدی در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی سرقت طلا از منزل یکی از شهروندان تبریزی، موضوع به صورت ویژه در دستورکار کارآگاهان تیم یکم اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

لحظه استرداد تتلو به ایران + عکس

وی افزود: کارآگاهان با بررسی صحنه جرم و اشرافیت اطلاعاتی و پیدا کردن سرنخ‌های لازم سارق را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه قبل از به فروش رساندن آن‌ها، وی را دستگیر کردند.

وی تشریح کرد: متهم دستگیر شده خانمی از آشنایان مال باخته بود که در تحقیقات انجام شده و مواجهه با دلایل و مدارک پیش رو به بزه انتسابی اعتراف کرد.

 

دستگیری سارقان با ۴۸ فقره سرقت در مرند

فرمانده انتظامی شهرستان مرند از دستگیری ۲ سارق اماکن خصوصی و محتویات داخل خودرو با ۴۸ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ علی اسدیان در تشریح جزئیات این خبر بیان کرد: در پی وقوع تعدادی سرقت محتویات خودرو و اماکن خصوصی، در سطح شهرستان موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی شهرستان مرند قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات فنی و تخصصی دو سارق سابقه‌دار شناسایی و با هماهنگی قضایی متهمان را در عملیاتی غافلگیرانه در مخفیگاهشان دستگیر شدند.

وی در ادامه اضافه کرد: در تحقیقات به عمل آمده سارقان به ۴۸ فقره سرقت محتویات داخل خودرو و اماکن خصوصی از جمله خانه باغ‌ها و ساختمان‌های نیمه‌کاره اعتراف و مقادیری از اموال مسروقه کشف و به مالباختگان تحویل داده شد.

فرمانده انتظامی شهرستان مرند در پایان با بیان اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شدند و از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک موضوع را در اسرع وقت با شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

 

کشف ماینرهای قاچاق از خودروی شوتی در چاراویماق

جانشین فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی از کشف ۱۳ دستگاه ماینر غیرمجاز قاچاق به ارزش ۸ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال از یک دستگاه خودروی شوتی خبر داد.

سرهنگ صابر عباس‌زاده در تشریح این خبر بیان کرد: در پی کسب خبری مبنی بر حمل دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال با خودروهای شوتی در محورهای مواصلاتی شهرستان موضوع به صورت ویژه در دستورکار ماموران پلیس آگاهی و یگان امداد شهرستان چاراویماق قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: ماموران پس از هماهنگی‌های لازم خودروی شوتی را شناسایی و دستور ایست صادر که راننده با بی‌اعتنایی قصد متواری شدن داشت که با شگردهای خاص پلیس خودرو متوقف و در بازرسی از آن تعداد ۱۳ دستگاه ماینر قاچاق کشف شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی پایگاه اطلاع رسانی آذربایجان شرقی، وی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی دستگاه‌های کشف شده را ۸ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال اعلام کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در این راستا یک نفر دستگیر و به همراه پرونده متشکله مربوطه به مرجع قضائی معرفی شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.