تصمیم جنجالی نتانیاهو درباره افزایش کمک‌ها به غزه نتانیاهو

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با توسعه کمک‌رسانی‌ها به غزه موافقت نکرد و تصمیم‌گیری در این خصوص را به کابینه این رژیم واگذار کرد.

طبق اعلام شبکه عبری زبان «کان»، کابینه جنگ رژیم صهیونیستی قرار بود در جلسه شب گذشته‌اش بنا به درخواست دولت آمریکا، گسترش ارسال کمک‌های بشردوستانه‌ای که این رژیم اجازه ورود آنها به نوار غزه را می‌دهد، تصویب کند اما در نهایت تصمیم گرفت این کار را نکند و نتانیاهو نیز ترجیح داد که تصمیم‌گیری در این خصوص را به کابینه واگذار کند.

اسرائیل تکلیف جنگ را روشن کرد

بتسلئیل اسموتریچ، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی پیشتر ضمن ابراز نارضایتی خود از برخی از تصمیمات کابینه جنگ این رژیم در ارتباط با موافقت آن با انتقال سوخت به نوار غزه، خواستار توسعه این کابینه و عضویت خود در آن شد.

تصمیم اخیر نتانیاهو نیز نشان‌دهنده فشارهایی است که از سوی برخی از اعضای کابینه‌اش است که معمولا موضعگیری‌های آنها را بهانه‌ای برای شانه‌ خالی کردن از برخی خواسته‌های واشنگتن قرار می‌دهد، هرچند که در بسیاری از موارد خودش نیز همان رویکردها را دارد.

دولت آمریکا اسموتریچ و ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی را عواملی بازدارنده در کابینه این رژیم می‌داند و بارها نیز به این مساله اشاره کرده است.

همچنین کابینه جنگ رژیم صهیونیستی در جلسه شامگاه سه‌شنبه خود عدم افزایش سهمیه کارگران فلسطینی ساکن کرانه باختری اشغالی را که در داخل منطقه خط سبز کار می‌کنند، تصویب کرد.

طبق گزارش شبکه خبری «کان»، این کار با وجود درخواست مسوولان امنیتی که بر مقامات سیاسی برای موافقت با افزایش تعداد کارگران فلسطینی جهت جلوگیری از بروز بحرانی اقتصادی در کرانه باختری انجام شد.

برخی مسوولان سیاسی رژیم صهیونیستی درباره این مساله معتقدند که بهبود شرایط اقتصادی در کرانه باختری اشغالی از احتمال اتفاقات امنیتی می‌کاهد اما در مقابل برخی مسوولان کابینه رژیم صهیونیستی این مطلب را رد کرده و با آن مخالف هستند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.