اوکراین ناامید شد/ در نبرد با روسیه شکست می خوریم اگر..

رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری اوکراین امروز (سه‌شنبه) اذعان کرد که اگر آمریکا بودجه حمایتی جدیدی برای اوکراین تصویب نکند، این کشور در نبرد با روسیه شکست خواهد خورد.

 «آندری یرماک»، رئیس‌ دفتر رئیس‌جمهوری اوکراین گفت: اگر کمک‌هایی که در حال حاضر در کنگره آمریکا منتظر رأی‌گیری است به تعویق بیفتد، احتمال پس گرفتن مناطقی که روسیه تحت کنترل خود در آورده بسیار ناچیز و احتمال شکست اوکراین در این جنگ بسیار زیاد خواهد شد.

پیام مهم روسیه به اوکراین/ اعلام آمادگی برای مذاکره

در روز دوشنبه کاخ سفید به کنگره آمریکا هشدار داد که بودجه ایالات متحده برای حمایت از اوکراین تا پایان ماه میلادی جاری به اتمام خواهد رسید. دولت آمریکا از قانون‌گذاران این کشور خواست تا فوراً یک بودجه حمایتی جدید برای سال آینده میلادی تصویب کنند.

یرماک تاکید کرد که در روزهای آتی جلسات متعددی با مقامات کاخ سفید، وزارت خارجه آمریکا و قانون‌گذاران این کشور برگزار می‌کند تا درباره لزوم تصویب بودجه حمایتی جدید گفت‌وگو کند.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا از کنگره کشورش خواسته تا در سال میلادی آینده، ۶۰ میلیارد دلار بودجه به اوکراین اختصاص دهد.

حیرت پنتاگون از درخواست ژنرال اوکراینی 

چاک شومر، رهبر اکثریت مجلس سنای آمریکا اعلام کرد که قرار است در روز چهارشنبه لایحه‌ای شامل بودجه حمایتی برای اوکراین، رژیم صهیونیستی، امنیت مرزی آمریکا و منافع ایالات متحده در منطقه هند-آرام به رأی گذاشته شود.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.