تمام مدارس این استان فردا تعطیل شد

جانشین ستاد مدیریت بحران استان سمنان در حاشیه کارگروه اضطرار آلودگی هوا در استان سمنان اظهار کرد: با توجه به افزایشی که در شاخص‌های آلودگی هوا در برخی نقاط استان سمنان شاهد هستیم و با توجه به پایداری هوا، تصمیمات جدیدی برای فعالیت مدارس اتخاذ شده است.

وی تصریح کرد: بر اساس این تصمیمات، پیش‌دبستانی‌ها، مهدکودک‌ها و مدارس همه مقاطع تحصیلی در شهرستان‌های سمنان، سرخه، آرادان و گرمسار فردا، چهارشنبه، پانزدهم آذرماه غیرحضوری برگزار می‌شود.

هشدار هواشناسی برای ۲۰ استان / بارش باران و سیل در راه است

معاون استاندار سمنان گفت: پیش‌دبستانی‌ها و مهدکودک‌ها و مقطع تحصیلی ابتدایی در شهرستان‌های شاهرود و دامغان نیز فردا غیرحضوری خواهند بود.

کارگروه اضطرار آلودگی هوا در استان سمنان هم امروز به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان و دبیری اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان و با حضور اعضای کارگروه شهرستان سمنان در سالن شماره ۲ استانداری سمنان برگزار شد.

هوای امروز تهران برای این افراد مرگبار است

شاخص لحظه‌ای آلایندگی هوا امروز صبح در مقطعی روی 156 قرار داشت. شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است.

این شاخص به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

به گزارش فارس؛ عمده‌ترین علت آلودگی هوا در ایران، وجود پنج نوع آلاینده اصلی اوزون، دی‌اکسید سولفور، دی‌اکسید نیتروژن، مونوکسید کربن و پی.ام یا همان ذرات معلق در هواست که عوارض بلندمدت و کوتاه‌مدت بسیاری را به سلامت جامعه تحمیل خواهد کرد.

کسانی که مبتلا به آسم هستند در اکثر موارد در زمان مواجهه با آلودگی هوا دچار حملات تنفسی شده و تعداد مراجعه‌شان به مراکز پزشکی و اورژانس‌های بیمارستان‌ها افزایش پیدا می‌کند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.