مزدورِ انگلیسیِ تل آویو در غزه کشته شد

یک رسانه انلگیسی دوشنبه شب تأیید کرد که یکی از اتباع این کشور در درگیری با نیروهای مقاومت در نوار غزه کشته شده است.

رسانه های فلسطینی گزارش دادند، شبکه خبری اسکای نیوز با تأیید این خبر اعلام کرد گروهبان بنیامین یهوشوع نیدهام از نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی تبعه انگلیسی بوده است.

براساس این گزارش، این نظامی انگلیسی در نبردهای شمال نوار غزه با مقاومت کشته شده است.

اسرائیل به سیم آخر زد/ حمله زمینی را در سراسر غزه گسترش می‌دهیم

یکشنبه شب نیز رژیم صهیونیستی شاهد سنگین ترین تلفات بوده به طوری که ۲۵ خودروی زرهی رژیم صهیونیستی در نوار غزه منهدم شد.

برهام مئیر تحلیلگر نظامی اسرائیلی اعلام کرد: اگر فرض کنیم که در هر خودرو سه نظامی صهیونیست حضور داشته است، تعداد سرنشینان ۲۵ خودرو ۷۵ نفر می شود که این حجم از تلفات در تاریخ این رژیم بی‌سابقه بوده است.

برخورد موشک حماس به پایگاه هسته‌ای اسرائیل 

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

به دنبال پایان آتش ‌بس‌موقت چهار روزه میان حماس و اسرائیل، قطر به عنوان یکی از کشورهای میانجی اعلام کرد که توافق حماس و تل آویو برای تمدید آتش بس به مدت ۴۸ ساعت حاصل شده است. حماس هم اعلام کرد که با قطر و مصر در مورد تمدید آتش‌بس بشردوستانه موقت برای ۲ روز دیگر، بر اساس همان شروط آتش‌بس قبلی به توافق رسیده است.

سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم صهیونیستی حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.