بیانیه تند حماس علیه دادستان دیوان بین المللی

جنبش حماس در بیانیه ای، اعتماد «کریم خان» بر روایت دروغین و گمراه کننده اسرائیل درباره حوادث غزه را محکوم کرد.

جنبش حماس اعلام کرد که پیش داوری دادستان دیوان بین المللی درباره حوادث ۷ اکتبر(۱۵ مهرماه) بدون شنیدن نظرات طرف مقابل، با اصول عدالت در تضاد است.

تله های انفجاری حماس، اسرائیل را زمین گیر کرد

این جنبش، نادیده گرفتن و بی توجهی کریم خان به درخواست ها برای سفر به غزه برای اطلاع از کشتار هدفمند کودکان و غیرنظامیان بی گناه را نیز محکوم کرد.

کریم خان دادستان دیوان کیفری بین المللی پس از سفری محرمانه به سرزمین های اشغالی فلسطین و شهرک های صهیونیست نشین همجوار نوار غزه، مدعی شد که شاهد خشونت حماس در مناطق مورد حمله بوده است.

وی عملیات حماس در پاسخ به جنایات ارتش رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین را به زعم خود "جنایت های بین المللی" توصیف کرد و گفت که دیوان بین المللی نیز برای تحقیق درباره چنین جنایت هایی تاسیس شده است.

کریم خان همزمان از رژیم صهیونیستی حمایت کرد و مدعی شد که شیوه پاسخ اسرائیل به این عملیات در غزه براساس قوانین بین المللی درگیری های مسلحانه است.

ارتش رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر (15 مهرماه) تاکنون نزدیک به 16 هزار شهروند فلسطینی را شهید و بیش از 40 هزار نفر را زخمی کرده است و شمار زیادی نیز مفقود هستند که به احتمال زیاد در زیر آوار بمباران ها همچنان مانده و به شهادت رسیده اند.

  •  
  •  

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.