اختصاص سهمیه امریه نظام وظیفه به شرکت‌های خلاق+ جزئیات

محمد خاکساری رییس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری روز دوشنبه اظهار داشت: با پیگیری های این معاونت، معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با پذیرش نیروهای امریه نظام وظیفه در شرکت‌های خلاق به مدت ۲ سال و به تعداد ۲۰۰ نفر در سال موافقت کرد.

وی افزود: سهمیه اختصاص یافته به شرکت های خلاق، جدا از سهمیه هزار و ۵۰۰ نفره اختصاص یافته به شرکت های دانش بنیان است و با توجه به اهمیت شرکت های صنایع خلاق در زیست بوم نوآوری کشور تلاش این معاونت بر این است که سهمیه تخصیصی به صنایع خلاق در سال‌های آینده افزایش یابد.

سفر رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران به عراق

رییس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری یادآور شد: جلب موافقت ستاد کل نیروهای مسلح برای افزایش ظرفیت امریه شرکت‌های دانش بنیان همواره در دستور کار این معاونت قرار داشته است.

خاکساری تصریح کرد: تسهیلات کارکنان وظیفه مامور (امریه سربازی) در شرکت‌های دانش بنیان از تجربیات بسیار موفق در زمینه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و نگهداشت نیروهای نخبه در کشور است، به طوری که براساس بررسی انجام شده، بیشتر قریب به اتفاق نیروهای کلیدی شرکت‌های دانش‌بنیان که از این تسهیلات استفاده کرده بودند، در کشور ماندگار شده و کسب و کار دانش‌بنیان خود را ادامه داده‌اند. تجربه‌ای که بسیار امیدواریم در اکوسیستم صنایع خلاق هم تکرار شود.

براساس گزارش معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، وی به آغاز پذیرش نیروهای امریه نظام وظیفه در شرکت‌های خلاق اشاره کرد و گفت: ثبت نام از متقاضیان امریه در شرکت‌های خلاق، طبق دستورالعمل ساماندهی کارکنان وظیفه و ضوابط پیش بینی شده ستاد کل نیروهای مسلح از طریق سامانه «فراخوان، ثبت نام و جذب کارکنان وظیفه» انجام می‌شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.