اختلاف در کابینه نتانیاهو بالا گرفت/ یک مقام ارشد اسرائیل استعفا داد

پایگاه خبری عربی ۲۱ امروز به نقل از روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» نوشت: استعفای اویشر پس از اعتراف وی در جلسه استماع هفته گذشته کنست صورت گرفت که افراد نزدیک به بن گویر با اعطای مجوز تسلیحات بدون مجوز قانونی به شهرک نشینان صهیونیست موافقت کردند.

رئیس بخش صدور مجوز تسلیحات وزارت امنیت داخلی رژیم صهیونیستی که ۶ سال در این وزارتخانه کار کرده با اشاره به اینکه کارمندان بن گویر یک سرویس مخفی را در دفتر وی مدیریت می‌کنند، گفت: بیم آن می‌رود که آن‌ها سعی کنند به برخی از امور اولویت دهند.

تهدید رهبران حماس به ترور / موساد ترکیه و قطر را ناامن می کند؟

در ابتدای ماه جاری میلادی «بن گویر» وزیر افراطی کابینه رژیم اسرائیل، ده‌ها هزار مجوز برای حمل سلاح به شهرک نشینان صهیونیست اعطا کرد، به این معنی که «اسرائیل در حال مسلح کردن خود است».

بن گویر همچنین از افتتاح صدها کلاس برای گروه‌های ذخیره جدید در سراسر سرزمین‌های اشغالی فلسطین جهت آموزش حمل و استفاده از سلاح به شهرک نشینان صهیونیست خبر داد.

«بن گویر» در بحبوحه هشدارها نسبت به پیامدهای سیاست‌های افراطی وی علیه فلسطینی‌هایی که تحت تجاوزات مستمر و بیش از حد نیروهای رژیم اشغالگر اسرائیل و شهرک نشینان صهیونیست، اعطای مجوز حمل سلاح به شهرک نشینان صهیونیست را از ابتدای حملات رژیم اسرائیل به نوار غزه تسهیل کرد.

پیشتر اعضای کنست (پارلمان) رژیم‌صهیونیستی خواستار تعقیب قضائی وزیر امنیت داخلی این رژیم، به خاطر توزیع غیرقانونی سلاح شده بودند.

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» روز شنبه توزیع سلاح بین افراد عادی در شهرک‌های صهیونیست‌نشین را غیرقابل قبول دانست و نوشت که صهیونیست‌ها نگران نبود نظارت کافی روی برنامه «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی این رژیم برای توزیع سلاح بین شهرک‌نشینان هستند.

این رسانه صهیونیستی ادامه داد: بدون در نظرگرفتن مقدار سلاحی که در اختیار نیروهای امنیتی قرار دارد، بن گویر پیش از (عملیات طوفان الاقصی)، ۱۴۵ هزار درخواست خرید سلاح را تایید و بعد از (عملیات طوفان الاقصی) نیز در کمتر از ۲ ماه، با ۲۵ هزار درخواست دیگر موافقت کرد.

این رسانه صهیونیستی اضافه کرد: اعضای کنست خواهان لغو مجوزهای صادر شده برای حمل سلاح و تعقیب قضائی بن‌گویر و عناصر وابسته به وی، به خاطر سوءاستفاده از موقعیت خود هستند.

«بن گویر» روز پنجشنبه گذشته با اعتراف به ضعف ارتش و پلیس رژیم صهیونیستی و قدرت حضور مقاومت در سراسر سرزمین‌های اشغالی، گفت: ارتش و پلیس نمی‌توانند همه جا حضور یابند و تجهیز شهرک نشینان به سلاح یک ضرورت است.

حضور مبارزان فلسطینی در سراسر سرزمین‌های اشغالی، امنیت را از صهیونیست‌ها سلب کرده و مهاجرت معکوس از سرزمین‌های اشغالی را رقم زده است.

جریان افراطی حاکم بر دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی در حالی توزیع سلاح بین شهرک نشینان را در پیش گرفته که بسیاری از کارشناسان، این موضوع را تیغ دولبه‌ای می‌دانند که می‌تواند فروپاشی این رژیم را تسریع کند.

پیشتر، بسیاری از کارشناسان و حتی مقامات ارشد رژیم صهیونیستی درباره خطر جنگ داخلی بین صهیونیست‌ها و استفاده از این سلاح‌ها علیه یکدیگر هشدار داده اند.

گروه‌های مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود اقدام به بمباران مناطق مسکونی، درمانی و فرهنگی نوار غزه و هدف قرار دادن مردم بی دفاع این منطقه کرده است که در اثر آن تاکنون بیش از ۱۵ هزار و ۵۰۰ فلسطینی شهید و بیش از ۴۰ هزار نفر دیگر هم زخمی شده اند.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.