ادعای جدید کاخ سفید درباره تداوم آتش بس در غزه

یک سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا به خبرگزاری فرانسه گفت: ما با اسرائیل، مصر و قطر برای تداوم آتش‌بس در غزه در تماس هستیم.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در اظهاراتی جانبدارانه مدعی شد که حماس برای نرسیدن به توافق جهت تمدید توافق آتش بس مقصر است.

این مقام کاخ سفید گفت: «جو بایدن» رئیس جمهور و تیم امنیت ملی وی به تلاش‌ها برای آزادسازی سایر اسرای اسرائیلی در دست حماس ادامه خواهند داد.

واکنش وزارت بهداشت غزه به از سرگیری حملات اسرائیل

در آتش‌بس یک هفته‌ای بین رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین، ۸۰ اسیر صهیونیست در مقابل ۲۴۰ اسیر فلسطینی آزاد شدند.

 رژیم صهیونیستی صبح امروز (جمعه دهم آذرماه) پس از پایان موعد آتش بس موقت در غزه، بمباران مناطقی از این باریکه، از جمله خان یونس را از سرگرفت و ده‌ها فلسطینی را شهید کرد.

بیش از هفت دهه اشغالگری رژیم صهیونیستی و پایبند نبودن آن به معاهدات بین المللی و اصول انسانی نشان داد که چیزی جز مقاومت مسلحانه، پاسخ اشغالگری نیست.

مقاومت فلسطین، در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغالگری و تجاوز رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و دیگر مناطق سرزمین های اشغالی، در هفت اکتبر(۱۵ مهر) عملیات طوفان الاقصی را علیه این رژیم آغاز کرد.

رژیم صهیونیستی مطابق معمول با قتل عام غیرنظامیان و بمباران مناطق مسکونی به عملیات رزمندگان مقاومت پاسخ داد.

جنایات رژیم صهیونیستی واکنش شدید مردم آزاده جهان و مسلمانان را در سراسر جهان در پی داشت و بسیاری از دولت ها و نهادهای بین المللی نیز مجبور به تبعیت از افکار عمومی و محکوم کردن این جنایات شدند.

با وجود فشار افکار عمومی جهان، بسیاری از دولت های غربی از جمله دولت های انگلیس، فرانسه، آلمان و آمریکا بر حمایت همه جانبه و بی قیدوشرط از جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین تاکید کردند.

رژیم اشغالگر اواخر هفته گذشته، شکست در عملیات خود علیه مقاومت فلسطین را پذیرفت و تسلیم مقاومت شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.