حماس افشاگری کرد/ آمریکا برای آغاز حملات اسرائیل چراغ سبز داد

به نوشته الجزیره، در بیانیه حماس آمده است: «ما پیشنهاد دادیم اسرا و سالمندان را مبادله کنیم و اجساد کسانی را که در نتیجه بمباران اسرائیل نزد ما هستند، تحویل دهیم، اما اشغالگران نپذیرفتند، پیشنهادات مختلفی را در طول شب گذشته ارائه کردیم تا آتش‌بس ادامه یابد، اما اسرائیل از پیش تصمیم به از سرگیری حملات گرفته بود».

جنبش حماس با بیان اینکه با قدرت با حملات مقابله کرده و مانع از تحقق اهداف اشغالگران در غزه خواهد شد؛ تأکید کرد: «این مردم فلسطین هستند که حرف آخر را می‌زنند».

این گروه مقاومت همچنین دولت جو بایدن را مسئول ادامه یافتن جنایات جنگی رژیم اسرائیل دانست و گفت که واشنگتن به اشغالگران برای آغاز حملات چراغ سبز نشان دادند.

آتش‌بس موقت در نوار غزه بعد از شش روز و تبادل تعدادی از اسرا بین صهیونیست‌ها و جنبش مقاومت حماس، با مخالفت و تعلل تل‌آویو در تمدید آن، از بامداد امروز به پایان رسید و بار دیگر صدای مهیب انفجارها و پرواز جنگنده‌ها آرامش نسبی روزهای گذشته را از میان برداشت.

در این میان در حمله جنگنده‌های رژیم اسرائیل به یک خانه مسکونی در اردوگاه المغازی در مرکز غزه، هفت نفر از اعضای یک خانواده به شهادت رسیدند.

از سوی دیگر رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که موج سنگینی از حملات راکتی و موشکی مقاومت غزه، شهر اشغالی «عسقلان» و شهرک‌های اطراف آن را هدف قرار داده است. خبرنگار شبکه «العربیه» نیز گزارش داد که از صبح امروز تاکنون ۹ مرحله عملیات موشکی از نوار غزه علیه شهرک‌های صهیونیست‌نشین انجام شده است.

 دفتر نخست‌وزیری رژیم تروریست صهیونیستی نیز ساعاتی پیش طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «با بازگشت به جنگ، ما متعهد به دستیابی به اهداف جنگ هستیم».

رادیو ارتش صهیونیستی نیز به نقل از یک منبع سیاسی ارشد گزارش داد: «ما با تمام قدرت به نبرد بازگشته‌ایم و هیچ مذاکره‌ای برای آزادسازی بازداشتی‌ها انجام نمی‌شود».

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.