خبر مهم وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه‌بندی جدید معلمان

رضامراد صحرایی در چهاردهمین گردهمایی مدیران کل استان‌ها و شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش در مشهد، با تاکید بر اهمیت معلم در نظام جمهوری اسلامی، اظهار کرد: باید دائم به خود یادآور کنیم، هیچ شغلی بالاتر از تعلیم و تربیت نیست و باید بدانیم چه کار مهمی و حساسی را بر عهده گرفته ایم.

وی در ادامه به تبیین برخی اقدامات و برنامه‌های معاونت‌های مختلف پرداخت و افزود: هماهنگی و همکاری همه بخش‌های آموزش و پرورش امری مهم است و باید انسجام از درون و تعامل با بیرون داشته باشیم.

صحرایی بر توسل و یاری گرفتن از اهل بیت (ع) تاکید کرد و افزود: باید چهارشنبه‌های امام رضایی (ع) را در مدارس زنده کنیم و جاری شدن قرائت صلوات خاصه قبل از ورود به کلاس درس، بسیار ارزشمند است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کلیدی ترین موضوع این روزهای ما سند تحول بنیادین است، در خصوص روز بدون کیف، اظهار کرد: روز بدون کیف، روز بدون یادگیری نیست، بلکه به معنای یادگیری مهارت‌های زندگی به شیوه خلاقانه و جذاب‌تر در ۶ ساحت تحول بنیادین است‌.

وی در ادامه به موضوع رتبه بندی اشاره کرد و افزود: در رتبه بندی باید شخصیت معلمی و اقدامات معلمانه را کشف کنیم. معلمی به روش و منش است و این موضوع را در رتبه بندی بعدی که بسیار متفاوت خواهد بود، لحاظ خواهیم کرد.

گفتنی است؛ در این جلسه، پوستر پویش مهر ریاست جمهوری رونمایی شد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.