رهبر کره شمالی به سیم آخر زد/ دستور برای افزایش آمادگی‌های نظامی

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی این سخنان را درحالی مطرح کرد که پس از پرتاب ماهواره نظامی پیونگ یانگ تنش‌های جدیدی در شبه جزیره کره شکل گرفته است.

کره جنوبی در واکنش به این اقدام پیونگ یانگ، بخشی از توافقنامه کاهش تنش نظامی میان دوکره در سال ۲۰۱۸ را تعلیق کرد و پرتاب این ماهواره را نقض قوانین شورای امنیت سازمان ملل خواند.

کره شمالی نیز اعلام کرد که تمام تدابیر نظامی خود را که تحت «توافقنامه جامع نظامی» لغو شده است را بار دیگر اتخاذ می‌کند. پیونگ یانگ به تازگی اعلام کرده که تسلیحات جدیدی در مرز دوکره مستقر خواهد کرد.

کیم جونگ اون روز پنج شنبه در بازدید از فرماندهی نیروی هوایی کره شمالی گفته است: نیروی هوایی باید آمادگی نظامی و توانمندی‌های عملیاتی خود را افزایش دهد.

رسانه‌های کره شمالی گفته اند: کیم جونگ اون سیاست‌های عملیاتی و تاکتیکی را اتخاذ کرد تا نیروی هوایی در وضعیت آمادگی نظامی قرار بگیرد و توانایی آن برای مبارزه در جنگ افزایش حداکثری یابد و به هرگونه تحریکات و تهدیدات دشمن سریع و با قدرت پاسخ دهد.

در گزارش رسمی نظامی کره جنوبی سال ۲۰۲۲ آمده است نیروی هوایی کره شمالی یک هزار و ۵۷۰ فروند هواپیما دارد که ۸۱۰ فروند آن هواپیمای جنگی هستند.

این گزارش می‌گوید که کره شمالی در تلاش است نیروی هوایی خود را با توسعه و استقرار موشک‌های جدید تقویت کند، زیرا هواپیماهای جنگی جدید زیادی در این کشور معرفی نمی شوند.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.