شنیده شدن صدای آژیر در اطراف غزه/ حمله مهیب به اسرائیل

یک مسئول رژیم صهیونیستی اعلام کرد که هنوز توافقی درباره تمدید آتش بس نشده است.

منابع فلسطینی از شنیده شدن صدای چند انفجار و تیراندازی در شمال غزه خبر دادند.

این منابع بیان کردند: صدای تیراندازی به گوش می‌رسد و همزمان با آن شاهد پرواز گسترده پهپادهای رژیم اشغالگر در شمال غرب شهر غزه هستیم.

وزارت دفاع آمریکا به شمار حملاتی اشاره کرد که به نظامیانش در خاورمیانه شده است.

براساس این گزارش، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد: نیروهای آمریکایی در خاورمیانه از ۱۷ اکتبر گذشته ۷۴ بار هدف حمله قرار گرفته‌اند.

سایرینا سینگ سخنگوی پنتاگون در این باره گفت: شمار حملات انجام شده از ۱۷ اکتبر گذشته تاکنون به ۷۴ حمله رسیده است.

این درحالی است که چند روز پیش یک مقام وزارت دفاع آمریکا به فاکس‌نیوز گفت نیروهای آمریکا در عراق و سوریه از روز ۱۷ اکتبر تا کنون ۷۳ بار مورد حمله قرار گرفته‌اند. این مقام پنتاگون که اشاره‌ای به نام او نشد گفت که سه مورد از این حملات روز پنجشنبه گذشته اتفاق افتاده‌اند.

پیش از آن نیز «سابرینا سینگ» معاون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا آخرین آمار حملات به پایگاه‌های این کشور در عراق و سوریه را ۶۶ مرتبه اعلام کرده بود که شامل ۳۲ حمله در عراق و ۳۴ حمله در سوریه بودند.

سینگ شامگاه سه‌شنبه طی نشست خبری در پنتاگون تایید کرد که بر اثر حملات گروه‌های مقاومت به پایگاه‌های آمریکا در عراق و سوریه، ۶۲ نظامی این کشور مجروح شده‌اند.

از زمان آغاز حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، ده‌ها پایگاه آمریکا در منطقه هدف قرار گرفته‌اند. مقاومت عراق آمریکا را مسئول اصلی حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین می‌داند.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در روز هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغال فلسطین و نزدیک به دو دهه محاصره غزه و زندان و شکنجه هزاران فلسطینی عملیات موسوم به «طوفان الاقصی» را آغاز کرد.

رژیم صهیونیستی در پاسخ به این عملیات، حملات سنگینی را علیه غزه آغاز کرد و این منطقه را تحت محاصره کامل قرار داد. حملات رژیم صهیونیستی به شهادت بیش از ۱۴۵۰۰ فلسطینی منجر شده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.