حجم ویدیو: 0.00 | مدت زمان ویدیو: 00:00:00

منابع رسانه‌ای عبری زبان از دست رد اسیر آزاد شده صهیونیست بر سینه نخست‌وزیر رژیم اشغالگر برای دیدار با او خبر دادند.

اسرای صهیونیست و خانواده‌های آنها به شدت از بی‌توجهی بنیامین نتانیاهو و کابینه وی به سرنوشت اسرا خشمگین هستند، چراکه آنها از همان روزهای نخست آغاز تجاوز به غزه خواستار توقف آن با هدف آزاد کردن اسرای صهیونیست شدند اما نتانیاهو و بازوی جنگش بدون توجه به این درخواست‌ها و حتی تظاهرات خانواده‌ها به جنگ وحشیانه در نوار غزه ادامه داد.

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی در این باره اعلام کرد، طی حملات هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه علاوه بر شهادت هزاران فلسطینی بی‌گناه، چند اسیر صهیونیست نیز کشته شدند.

نتانیاهو تهدید شد/ توقف جنگ مساوی است با سقوط کابینه

سرانجام چهارشنبه گذشته نتانیاهو ناگزیر تحت فشار خانواده‌های اسرای صهیونیست و جامعه بین‌المللی به پذیرش آتش‌بس تن داد و پس از چند روز مذاکره غیرمستقیم، رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین به توافق برای آتش‌بس موقت به مدت چهار روز و تبادل اسرا دست یافتند.

طبق توافق تبادل اسرا که جمعه پیش مرحله اول آن اجرایی شد، در مقابل آزادی هر اسیر صهیونیست، سه اسیر فلسطینی از زندان‌های رژیم صهیونیستی آزاد می‌شوند. این توافق در حالی انجام شد که رژیم صهیونیستی مجبور به پذیرش شروط مقاومت شد. این آتش‌بس پس از یک مرحله تمدید دو روزه، صبح امروز (پنج‌شنبه) نیز به مدت یک روز دیگر تمدید شد.

طی شش روز توافق آتش‌بس، شش گروه از اسرای صهیونیستی و فلسطینی میان جنبش حماس و ارتش رژیم صهیونیستی تبادل شدند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.