فوری؛ آتش بس در غزه تمدید شد

جنبش حماس اعلام کرد که آتش‌بس موقت غزه برای یک روز دیگر تمدید شده است بنابراین آتش بس برای روز هفتم هم ادامه خواهد داشت.

 «۳۰ اسیر فلسطینی در ازای ۱۰ گروگان در غزه، به‌اضافه ۲ شهروند روسی و ۳ تایلندی آزاد می‌شوند»، سخنگوی وزارت خارجه قطر بامداد پنج‌شنبه این خبر را اعلام کرد و ساعت ۰:۷:۰۰ صبح پس از منقضی شدن ۶ روز آتش‌بس موقت، ارتش رژیم صهیونیستی و حماس از تمدید آن برای یک روز دیگر خبر دادند.

بنا بر گزارش شبکه الجزیر، ارتش اسرائیل اعلام کرد که آتش‌بس موقت در نوار غزه «با توجه به تلاش‌های میانجیگران برای ادامه روند آزادسازی گروگان‌ها و مشروط به شرایط توافق» ادامه خواهد داشت.

فوری/ حماس آماده‌باش شد/ جنگ ادامه دار می‌شود؟ 

حماس نیز در بیانیه‌ای جداگانه تصریح کرد که توافق برای تمدید آتش‌بس موقت که از روز جمعه هفته گذشته آغاز شد، ادامه دارد و گزارش‌ها حاکی از آن است که وقفه در درگیری‌ها میان دو طرف برای مدت ۲۴ ساعت ادامه خواهد داشت.

همزمان با سومین ورود «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا به اراضی اشغالی از زمان آغاز عملیات «طوفان الاقصی»، بامداد امروز شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل گزارش داده بود که «امکان آتش‌بس موقت دو روزه در نشست امنیتی اسرائیل بررسی می‌شود».

قطر جزئیات تمدید آتش بس را اعلام کرد

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.