اسرائیل تهدید کرد/ بعد از پایان آتش‌بس فورا حمله به غزه را از سر می‌گیریم

هرتزی هالوی، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی شنبه گفت: ما بعد از پایان آتش‌بس به حملات خود در نوار غزه ادامه خواهیم داد. ما روز جمعه اقدامات مربوط به بازگشت گروه اول از زنان و کودکانمان را تکمیل کردیم. امروز نیز امیدواریم که گروه دوم آزاد شوند. اگر فشارهای ارتش اسرائیل نبود این توافق صورت نمی‌گرفت. هر فردی در این جنگ نقش دارد. ما قبل از اینکه تمام اسرایمان را آزاد کنیم، تلاشمان را متوقف نخواهیم کرد چرا که وظیفه اخلاقی ما است که اسرایمان را بازگردانیم. ما از آتش‌بس برای بررسی، یادگیری، نتیجه‌گیری و بازسازی توانایی‌ها و امکانات خود به شکلی بهتر و برای استراحت استفاده می‌کنیم.

وی گفت: بعد از پایان آتش‌بس فورا حمله به غزه را از سر می‌گیریم و این اقدام را برای نابودی حماس و فشار بسیار بیشتر برای آزادی تمام اسرایمان در سریع‌ترین زمان ممکن و از بین بردن حماس انجام می‌دهیم. ما متعهد به جنگ تا زمان آزادی اسرایمان هستیم.

فرمانده کل سپاه این گونه اسرائیل را زیر پا لِه کرد+ عکس

همچنین یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد، هرگونه مذاکراتی که این رژیم از طریق میانجیگران با جنبش حماس برای آزادی اسرا در غزه در آینده انجام می‌دهد، با زور انجام می‌شود و ارتش تا زمان آزادی تمام اسرا نوار غزه را ترک نخواهد کرد.

یوآو گالانت در یک ارزیابی امنیتی اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی از آتش‌بس برای تلاش بیشتر جهت آزادی اسرای خود استفاده می‌کند.

گالانت به همراه فرمانده یگان دریایی رژیم صهیونیستی با یک کشتی به مناطق شمالی تحت سیطره ارتش رژیم صهیونیستی در غزه رسید و با فرماندهان و نیروهای پیاده نظام، زرهی، مهندسی و دریایی نشستی را برگزار کرد.

شوک اسرائیل از قدرت اطلاعاتی حماس! 

وی بر استفاده از آتش‌بس برای مقدمه چینی جهت ازسرگیری عملیات زمینی و آزادی اسرا تأکید کرد و با طرح‌های هجومی بیشتری موافقت کرد.

گالانت در رجزخوانی خود مدعی شد: قدرت ما برای آزادی گروه اول از اسرایمان به دلیل فشارهای ارتش است. به محض فشار، گروه‌های فلسطینی برای توقف جنگ تلاش می‌کنند و زمانی که فشار بیشتر شود خواهان استراحت و توقف دوباره جنگ هستند و اگر فشار بسیار بیشتر شود آنها آماده ارائه پیشنهاد می‌شوند. جدول زمانی آتش‌بس کوتاه است. هرگونه مذاکراتی در آینده با زور انجام می‌شود. یعنی اگر بخواهند بار دیگر مذاکره را ادامه بدهیم مذاکره در حالی انجام می‌شود که بمب‌ها بر سر نوار غزه می‌ریزد و نیروهایشان را می‌کشد.

این درحالی است که مرحله دوم تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی با چند ساعت تأخیر انجام شد و در این مرحله ۳۹ اسیر فلسطینی به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند.

سخنگوی گردان‌های عزالدین القسام شاخه نظامی حماس اعلام کرده بود که ۱۳ اسیر اسرائیلی و نیز چهار نفر با ملیت‌های خارجی(تایلندی) را تحویل صلیب سرخ داده‌اند تا به گذرگاه رفح منتقل شوند.

حماس اعلام کرده که در پاسخ به تلاش‌های رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه بازداشت‌شدگان تایلندی را آزاد کرده‌است.

در همین حال سخنگوی وزارت خارجه قطر نیز با تایید خبر تبادل اسرا اعلام کرد که صلیب سرخ اسرای آزاد شده اسرائیلی را تحویل گرفته و این افراد به گذرگاه مرزی رفح در مرز غزه با مصر منتقل شده‌اند.

چهارشنبه حماس و رژیم صهیونیستی با آتش‌بس چهار روز و تبادل اسرا موافقت کردند. آتش‌بس در غزه از جمعه آغاز شد. مرحله اول تبادل اسرا نیز روز جمعه انجام شد. مقامات اشغالگر جمعه ۳۹ اسیر فلسطینی را که بیشتر آنها زن و کودک بودند در ازای ۱۳ اسیر صهیونیست آزاد کردند.

طبق توافق تبادل اسرا در مقابل آزادی هر اسیر اسرائیلی، سه اسیر فلسطینی از زندان‌های رژیم صهیونیستی آزاد می‌شوند.

این توافق در حالی انجام شد که رژیم صهیونیستی مجبور به پذیرش شروط مقاومت شد.

به گفته نهادهای حقوق بشری و منابع فلسطینی در جنگ غزه از هفتم اکتبر بیش از ۲۰ هزار فلسطینی شهید شدند که بیش از هشت هزار آن کودک هستند. با بیرون کشیدن تعداد زیادی از قربانیان از زیر آوار این تعداد نیز رو به افزایش است. همچنین نزدیک به ۳۷ هزار نفر نیز زخمی شدند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.