واکنش تند آنکارا به اتهام‌زنی‌های اسرائیل + صدور یک بیانیه مهم

اتهام‌زنی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر و «ایلی کوهن» وزیر خارجه رژیم موقت صهیونیستی به ترکیه، بعد از انتقادهای «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور این کشور از حملات به غزه، با واکنش آنکارا همراه شد.

وزارت خارجه ترکیه بامداد پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای گفت: «مقامات اسرائیلی که با ظلم و کشتار مردم فلسطین وارد صفحات تاریک تاریخ شده‌اند، حق ندارند از قانون صحبت کنند».

اردوغان خون نتانیاهو را به جوش آورد

در این بیانیه آمده است: «نتانیاهو و کوهن نمی‌توانند با تهمت‌های بی‌اساس علیه اردوغان، جنایات خود را بپوشانند».

وزارت خارجه ترکیه تصریح کرد: «عاملان این جنایات علیه بشریت، که خشم عمیق افکار عمومی جهانی را برانگیخته است، دیر یا زود محاکمه خواهند شد».

این بیانیه اینگونه ادامه می‌دهد: «مقامات اسرائیلی که مشروعیت خود را در وجدان بشریت از دست داده‌اند، نمی‌توانند جنایاتی را که با بمباران بیمارستان‌ها و کشتار زنان و کودکان در مقابل چشم تمام جهان مرتکب شده‌اند، پنهان کنند و نمی‌توانند توجهات را منحرف کنند».

حمله تند اردوغان به نتانیاهو/ این روزها در مقایسه با آنچه در انتظارت است، زیباست

این وزارتخانه در پایان تاکید کرد: «ترکیه به ایستادگی در برابر کشتار در نوار غزه و حمایت از آرمان عادلانه مردم فلسطین ادامه خواهد داد».

اردوغان روز چهارشنبه طی سخنرانی در نشست حزب حاکم عدالت و توسعه از رژیم صهیونیستی به عنوان یک «دولت تروریست» نام برده بود.

بعد از آن، مقامات تل‌آویو، اردوغان را به حمایت از تروریسم و همچنین «ایستادن در سمت اشتباه تاریخ، در کنار ایران و سوریه و لبنان» متهم کردند.

درخواست فوری اردوغان از اسرائیل 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.