اختلاف در کابینه اسرائیل بالا گرفت/ اقدام جدید نتانیاهو  برای حمله زمینی به غزه

روزنامه نیویورک‌تایمز آمریکا نوشت که ارتش رژیم صهیونیستی طرح حمله زمینی به نوار غزه را نهایی کرده اما «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم با خودداری از امضای آن مقام‌های ارشد ارتش را عصبانی کرده است.

این روزنامه به نقل از منابع مطلع گزارش داده است که بخشی از دلایل نتانیاهو برای امتناع از امضا این است که او خواستار موافقت متفق‌القول همه اعضای کابینه جنگ است.

تحلیلگران به نیویورک‌تایمز گفته‌اند نتانیاهو تمایلی برای صدور دستور یکجانبه برای پیشبرد این عملیات ندارد چرا که نگران است در صورت شکست عملیات تنها مقصر آن قلمداد شود.

بر اساس گزارش فوق، سران اسرائیلی علی‌رغم آنکه وعده داده‌اند عملیات حماس را تلافی کنند بر سر نحوه پیشبرد این وعده اتفاق‌نظر ندارند.

همچنین برخی از مقام‌های رژیم صهیونیستی نگرانند، حمله زمینی ممکن است آنها را درگیر یک جنگ شهری بی‌پایان در داخل شهر غزه کند.

مضاف بر این، در خصوص اینکه آیا عملیات بایستی به صورت یک حمله عمده و بزرگ انجام شود یا اینکه در قالب چندین عملیات کوچک پیش برده شود نیز اختلاف نظر وجود دارد، این سوال که در صورت ساقط کردن حماس چه کسی باید بر غزه حکمرانی کند از جمله دیگر نگرانی‌ها درباره این عملیات است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.