تل‌آویو به زلنسکی اجازه سفر به اسرائیل را نداد!

 رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین قصد داشت برای نشان دادن همبستگی با رژیم صهیونیستی در پی عملیات اخیر نیروهای مقاومت فلسطین، همراه «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا به اراضی اشغالی سفر کند اما به او گفته شد که اکنون زمان مناسبی نیست. 

 رئیس‌جمهور اوکراین در روز آغاز عملیات «طوفان الاقصی» علیه رژیم صهیونیستی، در پیامی در شبکه اجتماعی «ایکس» به شدت از اشغالگران حمایت کرد. زلنسکی در ادعایی حملات مقاومت فلسطین در پاسخ به جنایات صهیونیست‌ها را «تروریستی» خواند و افزود: ایمان داریم نظم برقرار خواهد شد و تروریست‌ها شکست خواهند خورد.

او همچنین از سران جهان خواسته بود مانند جنگ اوکراین، با حضور در اراضی اشغالی از رژیم صهیونیستی حمایت کنند. زلنسکی به خبرنگاران گفت در روزهای نخستین حمله روسیه به کشورش برای اوکراین مهم بود احساس تنهایی نکند و حمایت‌های بین‌المللی کمک بزرگی برای کی‌یف بود.

ادعای جنجالی سفیر اسرائیل/ هیچ بحران انسانی در غزه وجود ندارد!

پیش‌تر، دو مقام اوکراینی به پایگاه «آکسیوس» که نزدیک به منابع آمریکایی و رژیم صهیونیستی است، گفتند رئیس‌جمهور اوکراین از تل‌آویو خواسته به فلسطین اشغالی سفر کند. طبق این گزارش، دفتر زلنسکی یک درخواست رسمی برای دفتر بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ارسال کرده و خواستار انجام هماهنگی‌های لازم برای این سفر شده بود.

زلنسکی همچنین ادعاهایی را علیه روسیه در خصوص تحولات اخیر منطقه مطرح کرده بود. او در پیامی مدعی شده بود: «داده‌هایی داریم که به وضوح ثابت می‌کند روسیه به برانگیختن جنگ در خاورمیانه علاقه‌مند است. به طوری که منبع جدیدی از درد و رنج، وحدت جهانی را از بین ببرد و شکاف‌ها و مناقشات را تشدید کند و به روسیه در از بین بردن آزادی در اروپا کمک کند». 

ادعایی که «الکساندر بن‌زِوی» سفیر رژیم موقت صهیونیستی در مسکو آن را رد کرد و اتهام‌زنی به روسیه را «کاملا مهمل» توصیف کرد و گفت: «معتقد نیستیم که روسیه به هیچ نحوی در این موضوع دخالت داشته است».

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.