ترور وزیر جنجالی اسرائیل ناکام ماند

سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی موسوم به «شین بت» مدعی شده تل‌آویو گروهی را بازداشت کرده که قصد حمله به ساکنان اراضی اشغالی و ترور ایتمار بن‌گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی را داشتند.

شین بت مدعی شده که پنج مظنون را بازداشت کرده که سه نفر از آن‌ها فلسطینی و ۲ نفر دیگر نیز از ساکنان اراضی اشغالی بوده‌اند که توسط ایران به منظور ثبات‌زدایی در امنیت رژیم صهیونیستی به کار گماشته شده بودند.

بن‌گویر که رئیس حزب «قدرت یهود» است، به اظهارات تحریک آمیز و نژادپرستانه علیه فلسطینی‌ها معروف است.

لبنان و اسرائیل آماده باش شدند

بنا بر ادعای این نهاد اطلاعاتی، ۲ مظنون فلسطینی به دستور گرفتن از یک تبعه اردنی مقیم اراضی اشغالی متهم شدند که برای نیروهای امنیتی ایران کار می‌کرد. شین بت در ادامه مدعی شد که این ۲ نفر وظیفه قاچاق سلاح به اراضی اشغالی و گردآوری اطلاعت درباره «بن گویر» و «یهودا گلیک» عضو پیشین کنست را بر عهده داشتند که ۲ هدف سیاسی این عملیات بودند.

شین بت همچنین مدعی شد که فعالیت‌های این دو نفر بر آتش زدن خودروها در اراضی اشغالی متمرکز بود.

طبق ادعای این نهاد اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، آن ۲ ساکن بازداشتی اراضی اشغالی که ساکن مناطق شمالی آن بودند نیز در ماه ژوئن توسط یک عامل مستقر در جنین به کار گماشته شده بودند تا خودرویی در حیفا را آتش زده و از آن فیلم‌‎برداری کنند.

شین بت گفت که دست داشتن ساکنان اراضی اشغالی در این طرح‌ها را «بسیار جدی می‌گیرد.»

این در حالی است که طبق نظرسنجی شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی، ۳۵ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی بن‌گویر را بدترین وزیر در کابینه بنیامین نتانیاهو دانستند.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.