وزیر ارشاد تکلیف برگزاری کنسرت ها رو مشخص کرد

اسماعیلی در حاشیه جلسه چهارشنبه دولت در جمع خبرنگاران گفت که در هیچ استانی برای برگزاری کنسرت مشکلی نداریم.

وی هم‌چنین در توضیح جزییات تفاهم‌نامه‌هایش با طرف قطری گفت: هم در اجلاس وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی (آیسسکو) و  هم در دیدارهای دو جانبه بر موضع‌گیری واحد و جدی جهان اسلام بر ضد توهین‌کنندگان به قرآن کریم در اروپا تاکید شد.

پس لرزه منوی نجومی غذا در یک مدرسه/ وزیر رئیسی دستور فوری داد

وی از برگزاری همایش بین‌المللی اسلامی علیه توهین به قرآن با حضور مقامات و اندیشمندان کشورهای اسلامی در پایان مهر در تهران هم خبر داد و افزود:  این همایش  در واکنش به جسارت به قرآن کریم با حضور  شخصیت‌های مهم جهان اسلام و وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی و سایر شخصیت‌های سیاسی برگزار می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه از توافقات فرهنگی با کشورهای حاضر در اجلاس آیسسکو صحبت کرد و گفت: توافق‌نامه‌های اجرایی خوبی با وزرای فرهنگ کشورهای آسیای میانه و شمال آفریقا و شامات امضا کردیم همچنین تا قبل از پایان سالجاری هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران را در قطر برگزار می‌کنیم.

اسماعیلی با اشاره به ثبت جهانی ۵۴ کاروانسرای قدیمی ایران، گفت: آمادگی همکاری با وزارت میراث فرهنگی برای احیای آثار فرهنگی – هنری این کاروانسراها هستیم و  از همه ظرفیت‌های فرهنگی – هنری‌مان استفاده خواهیم کرد.

وی در واکنش به سوالی مبنی بر این‌که چرا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ۱۰ هزار درخواست فقط با ۶۵۰ درخواست موافقت کرده است، گفت: تا چندی قبل گرفتار اتصال وزارتخانه با سایر دستگاه‌ها و انجام استعلامات لازم بودیم چرا که اکثر کندی کار به این دلیل است وگرنه سرعت کار در وزارت فرهنگ، بالاست. در تعامل با وزارت اقتصاد درباره گزارش‌هایی که برای رده‌بندی‌های عملکرد دستگاه‌ها اعلام می‌کنند، مشکل را حل خواهیم کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: برخی استعلامات و مباحث نظارتی در وزارتخانه حساسیت بالاتری نسبت به استعلامات اقتصادی و نظایر آن دارد و شاید به این دلیل فرآیند صدور مجوزها در وزارت فرهنگ کند است.

اسماعیلی در واکنش به مشکلات به وجود آمده برای اینترنت برخی خبرنگاران، گفت: همه درخواست‌ها پاسخ داده است و گزارش اداره کل مطبوعات داخلی و معاونت مطبوعاتی غیر این انتقادی است که برخی خبرنگاران بیان می‌کنند. اگر مشکلی وجود دارد به ایمان شمسایی مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارتخانه انتقال دهید.

وی با اشاره به کانتینرهای کاغذ دپو شده در گمرکات کشور و زمان ترخیص آنها، گفت: مسوولیت این کار با وارد کنندگان بخش خصوصی است. مشکلاتی وجود داشت که با رییس قوه قضاییه و سایر بخش‌ها مذاکراتی برای رفع آنها انجام دادم. امیدوارم ۲۰۰۰ تن کاغذ هر چه زودتر از گمرکات کشور ترخیص و به بازار نشر عرضه شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تغییرات ساختار و ادارات و تغییر نام وزارتخانه تحت امرش، گفت: از ابتدای مسوولیتم در وزارتخانه مقام معظم رهبری بازآرایی رسانه‌ای و تغییرات انقلابی ساختار فرهنگی را از ما مطالبه کردند و ما هم لبیک گفتیم. تغییرات ساختاری آماده شد و بخشی از آن در روزهای آینده ابلاغ می‌شود. آخرین رایزنی‌ها با سازمان امور اداری و استخدامی را طی می‌کنیم و تغییر ماموریت برخی مراکز را اجرایی می‌کنیم.

اسماعیلی برخی تغییرات در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را نیازمند تصویب یا اصلاح قانون توسط مجلس شورای اسلامی دانست و گفت: تغییر اسم وزارتخانه هم باید توسط مجلس انجام شود. مذاکراتی در دولت و مجلس انجام شده و از نخبگان فرهنگی، هنری و رسانه‌ای کشور هم برای کمک به انتخاب بهترین اسم، دعوت می‌کنم.

وی گفت: امیدواریم این وزارتخانه با این تغییرات، مأموریت اصلی خود در پاسداشت فرهنگ و هنر کشور را به‌خوبی انجام دهد.

وی از ادامه یافتن فعالیت‌های قرآنی در همه استان‌های کشور سخن گفت.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.