زلزله مرگبار در مغرب/ آمار جدید قربانیان اعلام شد

تلویزیون رسمی مغرب امروز، شنبه ۹سپتامبر در گزارشی اعلام کرد که تلفات زمین‌لرزه این کشور به ۱۰۳۷کشته و ۱۲۰۴زخمی افزایش یافت؛ ۷۲۱نفر از زخمی‌ها در وضعیت وخیم قرار دارند. 

پایگاه خبری «روسیا الیوم» در گزارشی از زلزله نوشت: بر اساس آمار جدید منتشر شده از سوی وزارت کشور مغرب، زلزله‌های اول و دوم همچنین خسارات شدیدی را در مغرب و بسیاری از شهرهای دیگر ایجاد کرده است.

سازمان جهانی بهداشت هم امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که زمین‌‌لرزه شدیدی که جمعه شب گذشته مراکش را لرزاند، ۳۰۰هزار نفر را در این کشور و مناطق اطراف آن تحت تأثیر قرار داد.

ساعتی پیش، ارتش مغرب در بیانیه‌ای با تایید پیش‌بینی‌ها درخصوص احتمال وقوع پس‌لرزه‌های جدید، از مردم این کشور خواست تا به اماکن امن منتقل شوند.

صدور آماده باش کامل برای تهران/ ماجرا چیست؟

نیروهای مسلح سلطنتی مغرب از طریق حساب‌های کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی، خطاب به مردم اعلام کردند: ما به شما یادآوری می‌کنیم که احتیاط داشته باشید و اقدامات ایمنی را برای در امان ماندن از خطر پس‌لرزه‌ها انجام دهید.

مرکز تحقیقات علوم زمین آلمان (GFZ) اعلام کرد که علاوه بر زلزله اول، زلزله جدیدی به بزرگی ۵.۳ ریشتر بامداد روز شنبه مغرب را لرزانده است. دومین زمین‌لرزه، ۱۹دقیقه پس از اولین زمین‌لرزه‌ای که به بزرگی ۷ریشتر بود، رخ داد.

مرکز تحقیقات علوم زمین آلمان اعلام کرد این زمین‌لرزه در عمق ۴کیلومتری استان الحوز که یکی از استان‌های مغرب در منطقه مراکش آسفی است، رخ داده است.

صبح امروز، شنبه (۹ سپتامبر) وزارت کشور مغرب، اعلام کرد که براساس آمار اولیه در پی زلزله قدرتمندی که این کشور را به لرزه درآورده، صدها نفر جان باخته‌اند؛ این زلزله ۶.۸ریشتری در سال‌های گذشته در این کشور بی‌سابقه ارزیابی می‌شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.