سورپرایز ویژه پوتین برای اردوغان + عکس

گوسمان در ژوئیه یک فیلم مستند ۲۵ دقیقه‌ای درباره اردوغان را نمایش داد که متشکل از بخش‌هایی از چهار گفت‌وگوی او با اردوغان بود. اولین گفت‌وگو در سال ۲۰۰۵ در دوران نخست‌وزیری اردوغان انجام شده بود.

این مستند کودکی، دوران مدرسه و دانشجویی اردوغان را نیز روایت می‌کند. اردوغان می‌گوید، در ۱۷ سالگی وارد سیاست شد و پیش از انتصابش به سمت شهردار استانبول، فعالیت‌های حزبی داشته است.

تصاویر لو رفته از داخل قایق مجلل پوتین 

به گفته رییس جمهور ترکیه، «در قدرت بودن کار سخت و مسئولیتی بزرگ» بوده و سیاست نیز همواره با خطرات گره خورده است.

این فیلم همچنین به زندگی شخصی اردوغان نیز می‌پردازد؛ داستان آشنا شدن او با همسرش، نگرش مذهی او و عشقش به فوتبال.

خبر مهم رجب طیب اردوغان به مردم ترکیه 

نمایش مستند

گوسمان اشاره می‌کند که مسیر اردوغان برای رسیدن به قدرت آسان نبوده است اما در دوران ریاست‌جمهوری او،‌ ترکیه قوی‌تر و باثبات‌تر شده و بیش از پیش در جهان مورد توجه قرار می‌گیرد. امسال، صدمین سالروز تاسیس جمهوری ترکیه را گرامی‌خواهد داشت.

همچنین شکبه تی‌آرتی در این باره نوشت، این فیلم که با مدیریت شبکه تلویزیونی تاس و روسیا-۲۴ تهیه شده بود در سفارت ترکیه در مسکو به نمایش درآمد.

الکساندر گروشکو معاون وزیر خارجه روسیه، مهمت سامسار سفیر ترکیه در مسکو، سرگئی میخایلوف مدیر کل تاس، نمایندگان دیپلماتیک کشورهای خارجی و خبرنگاران در نمایش این مستند حضور داشتند.

گوسمان که پیش از این ۴ بار با اردوغان مصاحبه کرده است، فیلم مستند مذکور را در قالب برنامه «فرمول قدرت» تهیه کرده و در آن به توضیح زندگی اردوغان از دوران کودکی، ظهور او در سیاست، موفقیت و خدمات او در دوران اقتدار و همراه با بخش‌هایی از مصاحبه‌های قبلی پرداخته است.

در این مستند با جای دادن به بیانات مهمی از کتاب رئیس جمهور اردوغان با عنوان «دنیای عادلانه‌تر امکان‌پذیر است» که با هماهنگی مرکز ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه به روسی ترجمه شده است، به دیدگاه‌های اردوغان پرداخته شده است.

گوسمان پس از نمایش فیلم گفت، «رئیس جمهور اردوغان یک سیاستمدار بزرگ است. ترکیه از اینکه چنین رهبری دارد، خوشحال است. او نه تنها یک سیاستمدار بلکه یک شخصیت بزرگ است. او یک تحلیلگر سیاسی سطح بالا و دارای تفکر استراتژیک است. نقش اردوغان به عنوان یک رهبر، نه تنها در ترکیه، بلکه در جهان بسیار مهم است.»

گوسمان گفت، مایل است در صورت امکان برای پنجمین بار با اردوغان مصاحبه کند، احترام عمیق خود به مردم ترکیه را ابراز کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.