ابلاغ آیین‌نامه بورس تحصیلی به دانشجویان غیرایرانی

هاشم داداش‌پور معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان در آیین افتتاح هفتاد و دومین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش عالی کشور که به میزبانی مراغه برگزار می‌شود، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته دولت افزود: شکل‌گیری اداره‌کل دانشجویان بین‌المللی در داخل معاونت‌های دانشجویی می‌تواند پذیرش دانشجویان خارجی را هدفمندتر پیش ببرد و متناظر با تصمیم‌ها برای دانشجویان داخلی، برای دانشجویان خارجی نیز تصمیم اتخاذ شود.

رییس سازمان امور دانشجویان به برگزاری نمایشگاه بزرگ «جاذبه‌های تحصیل در ایران» در محل مصلای تهران اشاره کرد و گفت: تمامی کنشگرانی که برای جذب دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌های ایران کار می کنند، در این نمایشگاه گرد هم می آیند که از جمله آنها می توان به موسسه‌های جذب دانشجویان بین‌المللی اشاره کرد.

واکنش دانشگاه هنر به حذف ۲ رشته مهم از دفترچه کنکور

«داداش پور» با بیان اینکه تاکنون ۹۱ موسسه جذب دانشجویان بین المللی در سطح کشور تاسیس شده است، بیان کرد: موسسه‌های اعزام دانشجو از کشورهای دیگر نیز در این نمایشگاه حضور می‌یابند.

وی از تمامی دانشگاه‌هایی که مجوز جذب دانشجوی خارجی دارند، خواست تا در این نمایشگاه حضور یابند و افزود: برگزاری این نمایشگاه نقطه عطفی برای جذب بیشتر ددانشجویان خارجی خواهد بود.

وی همچنین برگزاری جشنواره هنر جاذبه های تحصیل در ایران را مورد تاکید قرار داد و افزود: با وجود اینکه دانشگاه‌های بزرگی در سطح کشور وجود دارد که در سطح جهانی نام‌آوازه هستند، در عرصه هنری و رسانه‌ای به اندازه آموزش و پژوهش موفق عمل نکرده‌اند.

معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان گفت: ۲۰ درصد کل دانشجویان کشور به دلیل اپیدمی کرونا دوره سنواتی را می‌گذرانند و اثرات آن به ارایه خدمات دانشجویی از جمله خوابگاه‌ها و غیره سرریز می‌شود.

داداش‌پور با تاکید بر اینکه با وجود مشکلات ناشی از کرونا از سال ۱۴۰۰ تاکنون کارهای بسیاری در حوزه امور دانشجویان به وقوع پیوسته است، افزود: برگزاری ۹ رویداد بزرگ ورزشی طی پارسال و امسال و طرح‌های متعدد در حوزه آسیب‌های اجتماعی از جشنواره ملی سلامت تنها بخشی از این کارهاست.

معاون وزیر علوم بیان کرد: پارسال برای تغییر شیوه‌نامه انضباطی اقدام شد که آیین‌نامه آن همراه با شیوه نامه های مربوطه طی ۲ هفته آینده ابلاغ می‌شود.

داداش‌پور با اشاره به اینکه جشنواره دانشجویان نمونه در حال برگزاری است اما تعداد آنها بسیار محدود است، بیان کرد: هفتاد و دومین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه های کشور با شعار «دانشجوی سرآمد» در حال برگزاری است و آیین نامه دانشجویان سرآمد نیز در هفته آینده ابلاغ می شود تا تقویت جریان علمی در حوزه دانشجویی را شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه بر اساس این آیین نامه ۲ تا پنج درصد از دانشجویان کشور به عنوان سرآمد معرفی می‌شوند، اضافه کرد: تعداد دانشجویان سرآمد به مراتب از دانشجویان نمونه بیشتر خواهد بود و دانشجویان نمونه از این پس از دل همین دانشجویان سرآمد بیرون کشیده می‌شوند.

معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان بیان کرد: آیین‌نامه المپیاد ورزش‌های فناورانه به تازگی ابلاغ شد تا بتوانیم فناوری را به حوزه ورزش گره بزنیم.

داداش‌پور با اشاره به اینکه فناوری در ورزش نفوذ نکرده است، افزود: با برگزاری این المپیاد می‌خواهیم جامعه هدف بیشتری را به فناوری سوق دهیم و همزمان تقویت حوزه ورزش هم مورد توجه قرار دارد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.