توقیف محموله سلاح جنگی قاچاق در این استان

سردار لطفعلی پاکباز فرمانده مرزبانی خوزستان امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ماموران مرزبانی و در راستای مبارزه بی امان با قاچاق سلاح و مهمات و انسداد مرزی و در پی کسب اطلاعاتی مبنی بر ورود محموله سلاح و مهمات قاچاق از طریق تالاب مرزی هورالعظیم به کشور، موضوع به صورت ویژه در دستور کار فرماندهی هنگ مرزی دشت آزادگان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران مرزبانی پس از اقدامات اطلاعاتی به مدت سه هفته با همکاری سربازان گمنام امام زمان(عج) و با استفاده از اطلاعات دریافتی و بهره‌گیری از تجهیزات الکترونیکی، محل دپوی محموله سلاح و مهمات جنگی قاچاق را در یکی از معابر نزدیک میله های مرزی در هورالعظیم شناسایی و با رعایت ملاحظات حفاظتی و ایمنی، محموله متشکل از ۱۰ قبضه اسلحه کلت کمری، ۴۸۰ فشنگ جنگی کلاشینکف و ۱۹ تیغه خشاب کلت را کشف و ضبط کردند.

فرمانده مرزبانی خوزستان با اشاره به پیامدهای سوء امنیتی سلاح در کشور اذعان کرد: قاچاقچیان با دپوی این محموله منتظر فرصتی بودند تا به دور از چشمان مرزبانان آن را به درون خاک کشورمان انتقال دهند که مرزبانان با هوشیاری کامل از ورود این محموله جلوگیری کردند.

سردار پاکباز با بیان اینکه قاچاقچیان که تبعه کشور مقابل بوده‌اند شناسایی و این موضوع از طریق اقدامات دیپلماسی در حال پیگیری است گفت: محموله کشف شده پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضایی شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.