ماجرای یک «نامه جعلی» برای دختر وزیر + فرودگاه امام توضیح داد

در متن این اطلاعیه آمده است: به استحضار می رساند پیرو درج خبری در خصوص ارسال نامه از شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به هواپیمایی ترکیش ایرلاینز (هواپیمایی ترکیه) به منظور صدور بلیت در مسیر تهران - استانبول - تورنتو برای فرزند یکی از مدیران وزارت راه و شهرسازی، ضمن رد صدور چنین نامه‌ای و تاکید بر جعلی بودن آن، مطالب زیر جهت تنویر افکار عمومی بیان می‌شود:

فروش بلیت چارتری در کلیه مسیرها ممنوع می‌شود

۱. نامه نگاری‌های شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به صورت الکترونیک انجام شده و تاریخ و شماره نامه به صورت سیستمی توسط همین سامانه درج می شود، در حالیکه شماره و تاریخ نامه مورد اشاره به صورت دستی نوشته شده است.

۲. همه نامه‌های صادر شده دارای امضای الکترونیک هستند و همچنین تمامی مکاتبات از سوی مدیرعامل این شرکت به ارگان های خارج از این مجموعه توسط شخص مدیرعامل (و نه از طرف) امضا می شوند.

۳. نامه‌های ارسالی به شرکت‌های هواپیمایی خارجی با زبان انگلیسی و با فونت و فرمت مشخص ارسال می‌شود که قالب متن (فونت) نامه منتشر شده نیز با قالب سامانه دبیرخانه الکترونیک شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) همخوانی نداشته و این مطلب گویای جعلی بودن نامه یاد شده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.