خبرگزاری رسمی روسیه اشاره‌ای به تاکید بر تمامیت ارضی ایران نکرد

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه در توییتی روز جمعه نوشت: امروز با میخائیل باگدانوف، معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده ویژه رئیس جمهور این کشور در امور خاورمیانه دیدار داشتم. ضمن گفتگو پیرامون بیانیه اخیر شورای همکاری کشورهای خلیج فارس، طرف روس بر موضع ثابت خود در احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورمان تاکید کرد.

در این حال نسخه انگلیسی خبرگزاری رسمی روسیه (تاس) در گزارش خود از این دیدار هیچ اشاره ای به تاکید روسیه بر تمامیت ارضی ایران نکرده است.

خبرگزاری تاس نوشت: میخائیل بوگدانوف، نماینده رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و کشورهای آفریقایی و معاون وزیر امور خارجه روسیه با کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه دیدار کرد و درباره مسائل خاورمیانه پس از نشست گفتگوهای راهبردی روسیه و وزرای شورای همکاری خلیج فارس که در مسکو برگزار شد، گفتگو نمودند. 

در این دیدار، طرفین درباره موضوعات مورد علاقه و هماهنگی نزدیکتر رویکردهای اصولی مسکو و تهران درباره مشکلات خاورمیانه، از جمله در نظر گرفتن نتایج دور ششم مذاکرات وزاری خارجه روسیه و شورای همکاری بحث و تبادل نظر کردند.

وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه با اعلام این خبر به تاس افزود که دیپلمات ارشد روس بنا به درخواست سفیر ایران، کاظم جلالی را پذیرفته است.

خبرگزاری رسمی روسیه هیچ اشاره ای مبنی بر تاکید طرف روس به حفظ تمامیت ارضی ایران نکرده است و دلیل مسکوت گذاشتن این بخش در خبر خبرگزاری رسمی روسیه توضیخ داده نشده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.