رگبار باران در این استانها در پنج روز آینده

امین‌حسین نقشینه در مورد آخرین وضعیت جوی کشور اظهار کرد: امروز در ارتفاعات شمال و شرق هرمزگان، جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات البرز مرکزی به ویژه در ساعات بعدازظهر رشد ابرهای همرفتی سبب رگبار پراکنده، رگبار و رعدوبرق خواهد شد.

وی با بیان اینکه فردا (روز پنجشنبه) و جمعه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار پیش‌بینی شده است، از افزایش ابر، بارش پراکنده در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی طی روزهای آینده خبر داد و افزود: شنبه در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، ارتفاعات البرز، شمال آذربایجان‌های شرقی و غربی، افزایش ابر، بارش باران و گاهی رعدوبرق پیش بینی شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز یکشنبه آینده نیز در سواحل دریای خزر، بارش‌ها تداوم دارد، گفت: طی پنج روز آینده در نواحی شرق کشور به ویژه زابل، شمال‌شرق و مرکز وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که سبب طوفان گردوخاک خواهد شد؛ همچنین از روز جمعه تا شنبه نیز در نوار غربی و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، شرایط باد و گردوخاک تداوم دارد.

نقشینه با اشاره به اینکه در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده دریای خزر، مواج و متلاطم می‌شود، اعلام کرد: در پنج روز آینده دریای عمان و از جمعه تا یکشنبه خیلج‌فارس مواج خواهد بود.

وی در مورد وضعیت آسمان پایتخت، بیان کرد: تهران طی پنج روز آینده آسمان صاف و آفتابی خواهد داشت که گاهی وزش باد رخ می‌دهد و بیشینه دمای پایتخت طی ۳ روز ۳۸ درجه است و کمینه دما به ۲۶ درجه بالای صفر می‌رسد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.